close
تبلیغات در اینترنت
واليبال ايران، کوبا را درهم کوبيد
loading...

کنکوری ها

تيم ملي واليبال ايران در هفته ششم ليگ جهاني توانست براي دومين بار از سد ميزبان قدرتمند خود عبور کند.اخبار تکمیلی در ادامه مطلب دومين ديدار تيم‌هاي ملي واليبال ايران و کوبا در هفته ششم ليگ جهاني واليبال از ساعت 5:10 امروز در سالن سيدواد دپورتيوا شهر هاوانا برگزار شد که در پايان اين مسابقه شاگردان خوليو ولاسکو با نتيجه 3 بر يک و با نتايج (25 - 22، 20 - 25، 18 - 25، 22 - 25) براي دومين بار از سد ميزبان قدرتمند خود گذشتند و جمع امتيازهاي خود را به 12 رساندند. به گزارش فارس، اين مسابقه در حالي آغاز شد…

تبلیغات

واليبال ايران، کوبا را درهم کوبيد

بازدید : 614 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()

تيم ملي واليبال ايران در هفته ششم ليگ جهاني توانست براي دومين بار از سد ميزبان قدرتمند خود عبور کند.اخبار تکمیلی در ادامه مطلب


دومين ديدار تيم‌هاي ملي واليبال ايران و کوبا در هفته ششم ليگ جهاني واليبال از ساعت 5:10 امروز در سالن سيدواد دپورتيوا شهر هاوانا برگزار شد که در پايان اين مسابقه شاگردان خوليو ولاسکو با نتيجه 3 بر يک و با نتايج (25 - 22، 20 - 25، 18 - 25، 22 - 25) براي دومين بار از سد ميزبان قدرتمند خود گذشتند و جمع امتيازهاي خود را به 12 رساندند.

به گزارش فارس، اين مسابقه در حالي آغاز شد که خوش‌خبر و افروزي، شهرام محمودي را بلافاصله بعد بازي اول با کوبا به بيمارستان بردند.

دومين مسابقه تيم‌هاي ايران و کوبا هم مانند ديدار اول اين دو تيم در حالي در سالن 15 هزار نفري شهر هاوانا به انجام رسيد که ايراني‌هاي زيادي از کشورهاي کانادا و آمريکا خود را به محل برگزاري مسابقه رسانده بودند و از تيم ايران حمايت مي‌کردند.

* گيم اول؛ 25 بر 22 به سود کوبا

خوليو ولاسکو، سرمربي تيم ملي واليبال ايران ترکيب اصلي تيم ايران را در آخرين لحظات تعيين کرد. بر اين اساس سعيد معروف، آرمين تشکري، امير غفور، فرهاد ظريف، سيد محمد موسوي، رحمان داودي و عليرضا مباشري نفرات اصلي تيم ايران را در دومين ديدار مقابل کوبا در ليگ جهاني تشکيل مي‌دادند. تيم ايران گيم نخست را خوب شروع کرد و توانست از حريف خود پيش بيفتد. ملي‌پوشان ايران اختلاف خوبي را با حريف ايجاد کرده بودند و با حساب 11 بر 9 هم از ميزبان خود پيش افتاد، اما رفته رفته کوبايي‌ها بر بازي مسلط شدند و بازي را به تساوي کشاندند. برتري کوبايي‌ها ادامه داشت تا اينکه نتيجه بازي 16 بر 15 به سود شاگردان ساموئل شد و تيم‌ها به وقت استراحت فني دوم رفتند.

ولاسکو براي اينکه روند برتري ايران را حفظ کند دست به يک دو تعويضه زد و مهدوي و محمودي را جاي غفور و معروف به ميدان فرستاد.

در ادامه بازي کوبايي‌ها توانستند روند امتيازگيري خود را حفظ کنند و بازي را 21 بر 19 به سود خود کنند. شاگردان ساموئل که براي انتقام شکست بازي نخست وارد ميدان شده بودند کار راحتي در پيش نداشتند، چراکه شاگردان خوليو ولاسکو بازي را در امتياز 22 به تساوي کشاندند، اما اين گيم در پايان با حساب 25 بر 22 به سود تيم ميزبان تمام شد.

* گيم دوم؛ 25 بر 20 به سود ايران

تيم ايران گيم دوم را هم مانند يک نخست و با همان ترکيب آغاز کرد، اما اين بار کوبايي‌ها بهتر بازي کردند و توانستند زودتر از ايران به امتياز 8 برسند و تيم‌ها را روانه وقت استراحت فني اول کنند. تيم ايران که با حساب 8 بر 6 از حريف خود عقب بود توانست در امتياز 11 بازي را به تساوي بکشاند. امتيازگيري ايران ادامه پيدا کرد تا اينکه شاگردان ولاسکو زودتر از حريف به امتياز 16 رسيدند و تيم‌ها را به وقت استراحت فني دوم فرستادند.

در ادامه مسابقه بازهم اين شاگردان ولاسکو بودند که بهتر بازي مي‌کردند و توانستند با نتيجه 22 بر 18 از حريف خود پيش بيفتند. اين برتري تا انتهاي گيم دوم ادامه پيدا کرد و ايران اين گيم را با نتيجه 25 بر 20 به سود خود رقم زد تا بازي در مجموع يک بر يک شود و تيم‌ها به گيم سوم بروند.

* گيم سوم؛ 25 بر 18 به سود ايران

تيم ايران که در اين مسابقه با لباس‌هاي قرمز بازي مي‌کرد گيم سوم را هم خوب آغاز کرد و توانست پا به پاي کوبا پيش برود. سرويس‌هاي خوب ملي‌پوشان ايران و دريافت‌هاي نامطمئن کوبايي موجب شد تا نتيجه بازي 8 بر 6 به سود ايران شود و تيم‌ها روانه وقت استراحت فني اول شوند. سرويس‌هاي عالي معروف و داودي موجب شد نتيجه بازي 11 بر 7 به سود ايران شود و به دليل افزايش اختلاف تيم‌ها ساموئل درخواست وقت استراحت فني کرد تا مانع امتيازگيري شاگردان ولاسکو شود. دفاع کوبايي‌ها در اين گيم بسيار خوب و با تک دفاع‌هاي خود کار را براي ايران سخت مي‌کرد، اما تنوع پاس‌ها به قدري در تيم ايران زياد بود که مهاجمان ايران با خيال راحت به توپ ضربه مي‌زدند.

نتيجه 16 بر 11 به سود ايران موجب شد تا تيم‌ها روانه وقت استراحت فني دوم بروند. حمايت هواداران ايراني حاضر در سالن هم مانند بازي نخست قطع نمي‌شد و انگيزه ملي‌پوشان را افزايش مي‌دادند. در حالي که بازيکنان کوبا کاملاً سردرگم شده بودند تيم ايران توانست نتيجه بازي 21 بر 15 به سود خود رقم بزند تا ساموئل بازهم درخواست وقت استراحت فني کند تا شايد در ادامه بازيکنانش بتوانند اختلاف را کمتر کنند.

دو دفاع عالي متوالي توسط ملي‌پوشان ايران امتياز 23 و 24 را به ارمغان آورد تا شاگردان ولاسکو در آستانه پيروزي در گيم سوم قرار بگيرند. امتياز 25 را هم براي ايران در اين گيم محمد موسوي کسب کرد تا گيم سوم با حساب 25 بر 18 به سود ايران خاتمه پيدا کرد.

* گيم چهارم؛ 25 بر 22 به سود ايران

در گيم حساس چهارم هم هر دو تيم پاياپايي پيش رفتند، اما رفته رفته کوبايي‌ها خود را از ايران جدا کردند و نتيجه بازي 4 بر 2 به سود ميزبان شد. زماني که نتيجه مسابقه 6 بر 3 به سود کوبا شد، ولاسکو درخواست وقت استراحت کرد تا مانع روند امتيازگيري حريف شود. داودي که در اين گيم عملکرد خوبي نداشت جاي خودش را به زريني داد. در امتياز 8 بر 5 به سود کوبا تيم‌ها به وقت استراحت فني اول رفتند.

دفاع خوب شاگردان ولاسکو موجب شد تا بازي در امتياز 9 به تساوي برسد. در ادامه سرويس خوب عادل غلامي و دريافت بد کپدا موجب شد تا بازي 11 بر 10 به سود ايران شود و ساموئل درخواست وقت استراحت کند. بازي در اين گيم که بسيار براي ايران هم حساس بود بسيار نزديک پيش مي‌رفت، اما اين تيم ايران بود که توانست زودتر به امتياز 16 برسد و به وقت استراحت فني دوم برود. بازي در امتياز 20 مساوي شد و هيچ کدام از تيم‌ها نمي‌خواستند که بازنده باشند، اما سرويس‌هاي پرشي و محکم کوبايي‌ها و انسجام خوب در دفاع روي تور نتيجه بازي را 22 بر 20 به سود شاگردان ساموئل کرد تا کادر فني تيم ايران وقفه‌اي در جريان بازي ايجاد کند.

مهدي مهدوي که براي کمک به دفاع روي تور ايران جايگزين سعيد معروف شد توانست بازي خوبي از خود به نمايش بگذارد و با دفاع‌هاي خوب خود نتيجه بازي را 23 بر 22 به سود ايران کرد تا اين‌بار اورلاندو ساموئل درخواست وقت استراحت فني کند. اين گيم در پايان با دفاع خوب ايران با حساب 25 بر 22 به سود شاگردان ولاسکو خاتمه پيدا کرد تا در مجموع تيم ايران 3 بر يک پيروز شود.

* سوغات 5 امتيازي از سفر به کوبا

پيش از اين مسابقه ايران با کسب 9 امتياز در رده پنجم جدول رده‌بندي قرار داشت و کوبايي‌ها هم با 4 امتياز در انتهاي جدول گروه دوم حضور داشتند. تيم ايران در مجموع دو مسابقه برابر کوبا توانست 5 امتياز از حريف خود بگيرد و تنها يک امتياز به ميزبان قدرتمند خود واگذار کرد.

پيش از بازي اول تيم‌هاي ايران و کوبا در سوابق رسمي دو تيم ملي واليبال ايران و کوبا، اين دو تيم تنها 4 بار با هم در رده بزرگسالان با يکديگر روبرو شده‌ بودند که سهم ايران در هر 4 بازي قبلي شکست بود. اين در حالي بود که در مجموع رقابت‌هاي ايران و کوبا تنها يک گيم به سود ايران ثبت شده بود، اما با نتيجه‌اي که شاگردان ولاسکو در بازي نخست کسب کردند، سرانجام اين طلسم را شکستند و توانستند در خاک کوبا اين تيم قدرتمند را شکست دهند و افتخار ديگري براي ايران به ارمغان بياورند.

بازي بعدي تيم ايران روز جمعه و از ساعت 21 برابر آلمان و در سالن 12 هزار نفري آزادي به انجام خواهد رسيد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • دبستان
 • دوره اول متوسطه
 • دبیرستان دروس عمومی
 • دبیرستان دروس تخصصی
 • سوالات نهایی سوم دبیرستان
 • سوالات نهایی پیش دانشگاهی
 • کنکور سراسری
 • جزوات کمک آموزشی
 • دانشگاه
 • نمونه سوالات پیام نور
 • معرفی رشته ها
 • سوالات کارشناسی ارشد
 • آزمون های آزمایشی
 • اخبار
 • اخبار ورزشی
 • اخبارعلمی آموزشی
 • خبرروز
 • پزشکی وسلامت
 • علم وفن آوری
 • خلاصه درس
 • مشاوره و برنامه ریزی