close
تبلیغات در اینترنت
کنکوری ها - 11
loading...

کنکوری ها

سایتی علمی و آموزشی کنکوری ها

تبلیغات
بازدید : 943 دوشنبه 25 شهريور 1392 نظرات ()
بدين وسيله به اطلاع پذيرفته شدگان آزمون سراسري سال 1392كه متقاضي استفاده از ماده 2 آيين نامه ميهماني و انتقال دانشجويان مصوب 28/2/92وزارت علوم، تحقيقات وفناوري در قالب دانشجوي ميهمان مبنا مي رساند كه اطلاعيه مربوط به اجراي اين ماده از آيين نامه مذكور در تاريخ 14/7/92 بر روي سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد. متقاضيان لازم است با مطالعه دقيق بندهاي اطلاعيه مذكور درصورت واجد شرايط بودن نسبت به ارسال تقاضاي خود منحصراً از طريق سايت فوق اقدام نمايند.

نتایج رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد امروز اعلام می‌شودیکشنبه

بازدید : 650 یکشنبه 24 شهريور 1392 نظرات ()


نتایج رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد امروز اعلام می‌شود

نتایج کلیه رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی ساعت 14 امروز یکشنبه 24 شهریور ماه اعلام شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ناصر اقبالی رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با اعلام این خبر، گفت: کلیه داوطلبان مقاطع کارشناسی پیوسته، دکتری حرفه‌ای و کاردانی ناپیوسته گروه پزشکی که قبلاً براساس کارنامه‌شان در سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت‌نام در دانشگاه آزاد کرده بودند، ساعت 14 امروز برای مشاهده نتایج خود باید به سایت مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.com مراجعه کنند.

وی افزود: البته اطلاعیه جزئیات ثبت‌نام این مقاطع در سایت اطلاع رسانی مرکز آزمون به نشانی www.pubr-azmoon.com از فردا دوشنبه 25 شهریور ماه منتشر می‌شود.

اقبالی با بیان اینکه پذیرفته‌شدگان باید در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 26 و 27 شهریورماه به واحدهای دانشگاهی موردنظر مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند، اظهارکرد: کلیه پذیرفته‌شدگان باید اصل شناسنامه عکس دار به همراه 2 برگ فتوکپی از تمام صفحات آن، اصل کارت ملی و کپی آن، 6 قطعه عکس 4 × 3 تمام رخ ( برای مشمولین 12 قطعه)، و برای برادران ارائه مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آنها را مشخص کند، به همراه داشته باشند.

بازدید : 648 شنبه 23 شهريور 1392 نظرات ()
پردیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برای سال تحصیلی 93-1392 خود در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر، به سایت دانشگاه مذکور مراجعه نمایند

فردا، آخرين مهلت انتخاب رشته کنکوري‌هاي 92

بازدید : 910 چهارشنبه 23 مرداد 1392 نظرات ()


فردا، آخرين مهلت انتخاب رشته کنکوري‌هاي 92
مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به اتمام مهلت انتخاب رشته کنکور 92 تا ساعت 24 فردا پنجشنبه 24 مرداد ماه، گفت: تا کنون 460 هزارداوطلب نسبت به تکميل فرم انتخاب رشته خود اقدام کرده‌اند.

حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در توصيه به کنکوري‌ها، اظهارکرد: کليه داوطلباني که تا کنون نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نکرده‌اند، توصيه مي‌شود در اين فرصت پاياني با مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته تحصيلي و اطلاعيه منتشره اين سازمان در رابطه با ظرفيت‌هاي جديد و اصلاحات دفترچه انتخاب رشته که هم اکنون نيز در سايت سازمان قرار دارد، اقدام کنند.

وي افزود: داوطلبان بايد با توجه به دستورالعمل‌هاي صادره و امکانات فراهم شده توسط اين سازمان به منظور انتخاب کد رشته تحصيلي مورد علاقه خود از گروه آزمايشي مجاز اقدام و سپس به ترتيب اولويت علاقه در فرم پيش‌نويس انتخاب رشته درج کنند.

توکلي با تاکيد بر اينکه مهلت مذکور به هيچ عنوان تمديد نمي‌شود، گفت: داوطلبان بايد پس از انتخاب رشته نسبت به دريافت کد 15 رقمي از سيستم به عنوان دريافت رسيد انجام انتخاب رشته اقدام کنند.

جديدترين اصلاحات دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌ کنکور 92

بازدید : 626 سه شنبه 22 مرداد 1392 نظرات ()


جديدترين اصلاحات دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌ کنکور 92

به گزارش خبرنگار مهر، در اصلاحيات کلي اعلام شده است دانشگاه علوم پزشکي سمنان هيچگونه تعهدي در خصوص ارائه و واگذاري خوابگاه به دانشجويان کليه رشته‌ها ندارد، مجتمع آموزش عالي اردکان به دانشگاه اردکان و مجتمع آموزش عالي فني و مهندسي قوچان به دانشگاه مهندسي فناوري‌هاي نوين قوچان، ارتقاء پيدا کرده است.

بخش رشته‌هاي چندگروهي:

رشته‌هاي علوم حديث (کد 24902) و علوم و معارف قرآن (کد 24903) در دوره مجازي دانشگاه غيرانتفاعي علوم قرآن و حديث ـ قم پيش از اين جزو رشته‌هاي تحصيلي با اعمال نمرات آزمون و سوابق تحصيلي اعلام شده بود و اکنون به بخش رشته‌هاي تحصيلي پذيرش دانشجو صرفاً با اعمال سوابق تحصيلي منتقل مي شود.

رشته‌هاي گروه آزمايشي علوم رياضي و فني:

عنوان رشته مهندسي کشاورزي ـ آب (رديف رشته 152) در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني به «علوم و مهندسي آب» اصلاح شد.

کدرشته‌ محل‌هاي حذف شده 10728 و 13786 (مهندسي برق قدرت دوره روزانه و شبانه) دانشگاه شهيد بهشتي تهران مربوط به پرديس فني و مهندسي شهيد عباسپور نيست.

ظرفيت پذيرش رشته مهندسي عمران در دانشگاه الزهرا(س) تهران (کد 11347- دوره روزانه)، از نيمسال اول به نيمسال دوم تغيير مي‌يابد.

ظرفيت پذيرش رشته مهندسي معماري در دانشگاه هنر تهران (کد 11189- دوره روزانه و کد 14028- دوره شبانه)، از نيمسال دوم به نيمسال اول تغيير مي‌يابد.

کدرشته‌ محل‌هاي اصلاح شده 10786 و 13806 (مهندسي برق دوره روزانه و شبانه)، مربوط به دانشگاه صنعتي اراک است. 

پذيرش دانشجو در رشته‌هاي کارداني معماري (کد 11286) دوره روزانه، مهندسي معدن (کد 14106) و کارداني معماري (کد 14107) دوره شبانه مجتمع آموزش عالي زرند، بصورت رقابتي و از بين داوطلبان زن و مرد انجام مي‌پذيرد. «پذيرش از داوطلبان بومي» از ستون توضيحات حذف شد.

رشته‌هاي گروه آزمايشي علوم انساني:

پذيرش دانشجو در رشته تحصيلي رشد و پرورش کودکان پيش‌دبستاني گرايش کودکان عادي، کودکان با نيازهاي ويژه (کد 10296) دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي تهران، بصورت متمرکز انجام مي‌پذيرد.

مهلت انتخاب رشته کنکور 92 تمديد شد

بازدید : 614 سه شنبه 22 مرداد 1392 نظرات ()
مهلت انتخاب رشته کنکور 92 تمديد شد

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور از تمديد مهلت انتخاب رشته آزمون سراسري سال 92 تا پايان روز پنج‌شنبه، 24 مرداد ماه خبر داد.

دکتر حسين توکلي با بيان اين که داوطلبان تا ساعت 24 پنج‌شنبه براي تکميل فرم الکترونيکي انتخاب رشته فرصت دارند، گفت: به منظور رفاه حال داوطلباني که تاکنون موفق نشده‌اند نسبت به انتخاب کدرشته محل‌هاي مورد علاقه خود و درج آن در فرم الکترونيکي انتخاب رشته اقدام کنند، مهلت انتخاب رشته کنکور 92 تا ساعت 24 روز پنج‌شنبه هفته جاري تمديد شد.

وي به داوطلبان توصيه کرد که در مدت تعيين شده نسبت به درج کدرشته محل‌هاي انتخابي خود در سايت سازمان سنجش به نشانيwww.sanjesh.org اقدام کرده و انتخاب رشته خود را به ساعات پاياني مهلت انتخاب رشته موکول نکنند.

توکلي درباره نحوه انتخاب رشته داوطلبان، تصريح کرد: کليه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته مي‌توانند پس از دريافت دفترچه راهنما نسبت به انتخاب حداکثر 150 کدرشته محل از ميان کدرشته محل‌هاي مورد علاقه خود از گروه‌هاي آزمايشي مجاز از بخش اول و دوم دفترچه انتخاب رشته اقدام و به ترتيب تقدم علاقه اقدام کنند.

وي با اشاره به توزيع دفترچه کنکور از طريق باجه‌هاي پستي توزيع کننده، گفت: بر اساس مقررات شرکت پست جمهوري اسلامي ايران براي توزيع هر يک از سه دفترچه راهنماي انتخاب رشته تحصيلي فقط مبلغ 1000 تومان از داوطلبان به عنوان کارمزد توزيع توسط مسئول باجه پستي توزيع کننده دفترچه دريافت مي‌شود.

توکلي افزود: همچنين داوطلباني که غايب جلسه آزمون بودند و يا اصلا در آزمون شرکت نکرده‌اند، مي‌توانند تا اواخر شهريور ماه با ثبت‌نام در رشته محل‌هاي بدون آزمون، 100 رشته محل بدون آزمون را انتخاب کنند

ويژه ي کنکوري هاي 92:وضعيت خوابگاه هاي دانشگاه ها

بازدید : 1008 دوشنبه 21 مرداد 1392 نظرات ()


ويژه ي کنکوري هاي 92:وضعيت خوابگاه هاي دانشگاه ها

به گزارش خبرنگار مهر، از اين تعداد تنها دانشگاه‌هايي که اعلام کرده‌اند براساس ضوابط خوابگاه در اختيار دانشجويان قرار مي‌دهند، دانشگاه مذاهب اسلامي، يزد و مالک اشتر هستند، 82 دانشگاه ديگر اعلام کرده اند که يا تعهدي در تامين خوابگاه ندارند و در صورت تامين خوابگاه، با شرايط خاصي آن را واگذار مي کنند.

براساس اعلام سازمان سنجش از ظرفيت 712 هزار و 367 نفري پذيرش در کنکور 92، حدود 102 هزار و 630 نفر امسال در دوره روزانه دانشگاه‌ها در پنج گروه علوم رياضي، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبان هاي خارجي پذيرفته مي شوند که ظرفيت خوابگاهي براي اين گروه محدود است.

همچنين حدود 28 هزار و 244 نفر در دوره شبانه دانشگاه ها پذيرفته خواهند شد اين در حالي است که دانشگاهها تاکيد کرده اند هيچ تعهدي در برابر تامين خوابگاه براي دانشجويان دوره شبانه ندارند.


داوطلبان پيام نور و غيرانتفاعي چگونه انتخاب رشته کنند؟

بازدید : 639 شنبه 19 مرداد 1392 نظرات ()


داوطلبان پيام نور و غيرانتفاعي چگونه انتخاب رشته کنند؟
دکتر حسين توکلي مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور گفت: انتخاب رشته آزمون سراسري از روز پنج شنبه 17 مرداد ماه آغاز شده است و تا 22 مرداد  به پايان مي رسد. در اين آزمون همه داوطلباني که در آزمون حضور داشتند مجاز به انتخاب رشته شدند.
وي در خصوص انتخاب رشته در دانشگاه پيام نور و غيرانتفاعي افزود:داوطلبان گزينش در رشته‌‌هاي دانشگاه‌هاي پيام‌نور و مؤسسات غيرانتفاعي ضرورت دارد پس از فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام به سايت سازمان سنجش‌  مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته براي گزينش در رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه پيام‌نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي موضوع مصوبه ماده 4 اقدام کنند.
توکلي تصريح کرد:اين داوطلبان ميتوانند با پرداخت مبلغ 106 هزار ريال از طريق کارت هاي عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونيکي آن فعال است نسبت به ثبت نام در اين مرحله براي يک گروه آزمايشي اقدام کنند.

البته داوطلباني که  در آزمون سراسري سال 1392 ثبت نام و مجاز به انتخاب رشته نشده و يا غايب جلسه آزمون بوده‌اند دراين مرحله نيازي به پرداخت وجه ثبت‌نام ندارند.

آزمون سخت و آسان براي کنکورهاي سال هاي بعد

بازدید : 812 شنبه 19 مرداد 1392 نظرات ()


آزمون سخت و آسان براي کنکورهاي سال هاي بعد
رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تلقي حذف کنکور يک اشتباه است و مهمترين نکته قانون سنجش و پذيرش دانشجو اين است که در طي پنج سال 85 درصد ظرفيت آموزش عالي به پذيرش صرفا با سوابق تحصيلي اختصاص مي يابد. 
 

دکتر ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تقريبا ً تمام مواد مورد نظر در طرح سنجش و پذيرش دانشجو به تصويب مجلس رسيد. در نهايت آنچه مصوب شد يک ايده بود که روش هاي پذيرش دانشجو بر اساس ميزان تقاضا تعيين شود و سه نوع ارزشيابي در قانون ديده شد. 

وي افزود: در اين سه نوع، يک سوابق تحصيلي، يک آزمون عمومي و يک آزمون اختصاصي در نظر گرفته شده است. بنابراين هرچه رقابت سخت تر مي شود امتحان هم سخت تر مي شود. اين قانون دو مرحله دارد که در رشته هايي که با سوابق تحصيبي موجود و يا سوابق تحصيلي که بعداً ايجاد خواهد شد مي توان کنکور را حذف کرد. 

رئيس سازمان سنجش اضافه کرد: قانون مي گويد طي 5 سال آينده 85 درصد ظرفيت کل ظرفيت آموزش عالي اعم از دانشگاه آزاد، پيام نور، غير انتفاعي و همه زيرنظام هاي پذيرش از مقطع ديپلم صرفا با سوابق تحصيلي موجود و آنچه ايجاد مي شود پذيرش مي شوند. قانون نمي گويد در 5 سال آينده تاثير درصد سوابق تحصيلي به 85 درصد افزايش مي يابد. 

وي گفت: بر اساس اين قانون براي 15 درصد ظرفيت رشته هاي پر رقابت دوره هاي روزانه دانشگاه هاي دولتي، درصد تاثير سوابق تحصيلي بايد روند صعودي داشته باشد. اين قانون تصميم سال 93 را اين طور عنوان کرده است که در سال 93 درصد تاثير سوابق تحصيلي 25 درصد است. 

خدايي خاطرنشان کرد: حال طي سالهاي بعد شوراي سنجش و پذيرش که به اين منظور در قانون ديده شده است، بر اساس ميزان سوابق تحصيلي استاندارد و مطابق سنجش و اندازه گيري مي تواند اين درصد را افزايش دهد. براي ايجاد کردن سوابق تحصيلي بايد امتحانات نهايي برگزار شود پس اين ميزان بر اساس سوابق تحصيلي ايجاد شده افزايش پيدا مي کند.  

وي تاکيد کرد: بر اين اساس کنکور حذف نمي شود و اين تلقي غلطي است چرا که حتي کنکور عمومي يا آسان نيز بر اساس ميزان تقاضا در آن رشته ها تعيين مي شود. در 15 درصد رشته هاي پر رقابت بحث هاي جدي براي عدالت آموزشي وجود دارد و از همين رو در يکي از اين تبصره هاي قانون آموزش و پرورش مکلف شده است که سازوکارهاي عدالت آموزشي را فراهم کند. 

رئيس سازمان سنجش درباره علت تغيير قانون مرتبط با سنجش و پذيرش دانشجو گفت: قانون حذف کنکور مصوب سال 86 به دليل اينکه مشکلات جدي در اجرا داشت لغو شد و گرنه امکان تمديد آن وجود داشت . اما به دليل اينکه واقعا در بخشي از بندها امکان اجراي آن وجود نداشت لغو و قانون جديد سنجش و پذيرش دانشجو به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيد.

نکات مهم پیرامون انتخاب رشته

بازدید : 982 شنبه 19 مرداد 1392 نظرات ()

دوستان گرامی !
نتایج علمی آزمون سراسری در قالب کارنامه‌ در اختیارتان قرار گرفته‌است. اکنون زمان انتخاب رشته به‌عنوان آخرین گام شما برای ورود به دانشگاه‌ها و مؤسّسات آموزش عالی است. ما نیز همانند سایر همراهی‌های‌مان در طول دوره‌ی آماده‌سازی برای آزمون سراسری و نیز طبق رسم و قرار نرا افزار انتخاب رشته مجازی رایگان
را دراختیارشما عزیزان قرارداده ایم که از طریق صفحه‌ی منوی بالای پایگاه اینترنتی در اختیارتان قرار دارد.همچنین می توانید از نرم افزار انتخاب رشته گزینه دو استفاده کنید
یکی از پایه‌های مهم در مشاوره‌ی انتخاب رشته، انطباق اطّلاعات فردی و نرم‌افزاری با آخرین تغییرات انجام شده از سوی سازمان سنجش است و در سال‌جاری ضرورت این انطباق به دلیل تغییرات گسترده‌ای که از سوی سازمان سنجش در پذیرش رشته‌ها و دانشگاه انجام شده است ، بیش از گذشته حسّاسیّت دارد. این
تغییرات  در نرم‌افزار مشاوره‌ی انتخاب رشته‌ اعمال شده است.
 یادتان باشد که انتخاب رشته ، نکات و ریزه‌کاری‌هایی دارد که بی‌توجّهی به آن‌ها سبب از بین رفتن تمام تلاش‌ها و زحماتی خواهد شد که شما و دیگران متحمّل شده‌اید.
نکاتی نظیر :

جایگاه مشورت در انتخاب رشته
کلیدهای طلایی انتخاب رشته
دانستنی‌هایی در مورد انتخاب رشته
انتخاب رشته و تجربه‌های گذشتگان
ضرورت‌های انتخاب رشته
ضوابط و مقرّرات انتخاب رشته

که باید در مورد آن‌ها بدانید و انتخاب خود را با در نظر داشتن این نکات انجام دهید.  این موضوعات و نکات را در قالب نمودارهای تصویری «اینفوگراف» آماده‌سازی نموده‌ایم. توصیه  می‌کنیم ثبل از اقدام به انتخاب رشته و استفاده از نرم‌افزار ، این مجموعه را مورد مطالعه قرار دهید.

ضمناً از زمان شروع انتخاب رشته مجازی تا پایان مهلت آن می توانید نظرات، سوالات و مشکلات خود را از قسمت نظردهی این مطلب برای ما ارسال نمایید.

منبع:گزینه دو

آرزومند توفیق‌تان هستیم..


تعداد صفحات : 38

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • دبستان
 • دوره اول متوسطه
 • دبیرستان دروس عمومی
 • دبیرستان دروس تخصصی
 • سوالات نهایی سوم دبیرستان
 • سوالات نهایی پیش دانشگاهی
 • کنکور سراسری
 • جزوات کمک آموزشی
 • دانشگاه
 • نمونه سوالات پیام نور
 • معرفی رشته ها
 • سوالات کارشناسی ارشد
 • آزمون های آزمایشی
 • اخبار
 • اخبار ورزشی
 • اخبارعلمی آموزشی
 • خبرروز
 • پزشکی وسلامت
 • علم وفن آوری
 • خلاصه درس
 • مشاوره و برنامه ریزی