close
تبلیغات در اینترنت
پزشکی وسلامت
loading...

کنکوری ها

پزشکی وسلامت

تبلیغات

تغذيه کافي و مناسب کليد سلامت روزه‌داران

بازدید : 572 دوشنبه 17 تير 1392 نظرات ()


تغذيه کافي و مناسب کليد سلامت روزه‌داران

مصرف غذاي مناسب و به مقدار کافي نکته کليدي در حفظ سلامت روزه‌داران در ماه مبارک رمضان است.

‌ روزه‌داري در ماه رمضان بويژه در تابستان با خطر کم‌آبي بدن همراه است چرا که خوردن وعده‌هاي غذايي فقط به سحر و افطار محدود مي‌شود. علاوه بر اين، بيدار شدن در نيمه‌هاي شب براي خوردن وعده غذايي سحر و کمبود خواب به سردرد منجر مي‌شود.

متخصصان تغذيه سنگاپوري به روزه‌داران توصيه مي‌کنند: وعده غذايي در هنگام سحر را از دست ندهيد چرا که مهمترين وعده غذايي در ماه رمضان محسوب مي‌شود.

«تان شيائو کانگ» از بيمارستان عمومي سنگاپور دراين‌باره مي‌گويد: عدم مصرف وعده غذايي سحر مدت زمان روزه‌داري را طولاني‌تر مي‌کند و باعث مي‌شود روزه‌دار تمام انرژي خود را تنها از وعده غذايي افطار تامين کند.

همچنين افراد روزه‌دار بايد توجه داشته باشند که در وعده افطار از پرخوري خودداري کنند. پرخوري و مصرف غذاهاي حاوي چربي فراوان به بروز مشکلات سيستم گوارشي و اضافه وزن منجر مي‌شود.

به اعتقاد پزشکان تغذيه، مصرف غذاهاي چرب و قندي به مقدار زياد احساس خستگي را در فرد ايجاد مي‌کند.

به گزارش ايسنا به نقل از گلف‌نيوز، مصرف مقدار مناسب آب در فاصله افطار تا سحر، خطر از دست رفتن آب بدن را در طول روز کاهش مي‌دهد.

سندرم چشمي کامپيوترمهمترين مشکل کار طولاني مدت با رايانه است

بازدید : 635 دوشنبه 17 تير 1392 نظرات ()


سندرم چشمي کامپيوترمهمترين مشکل کار طولاني مدت با رايانه است
دکتر هوشنگ فقيهي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا اظهار داشت: افرادي که به مدت طولاني پشت دستگاه رايانه مي نشينند و بدون پلک زدن مدتها به آن خيره مي مانند، پس از مدتي مبتلا به خشکي چشم مي شوند.
وي افزود: اين افراد از آنجايي که يا پلک نمي زنند و يا پلک هاي خيلي کم و ناقص مي زنند، دچار اين مشکل مي شوند.
فقيهي گفت: سندرم چشمي کامپيوتر باعث مي شود که فرد احساس کند که يک جسم خارجي مانند خاک وارد چشم او شده، چشم مي کوبد، قرمز مي شود و فرد هميشه احساس خستگي و خواب آلودگي مي کند.
وي در مورد درمان اين مشکل افزود : اين دسته از افراد اگر عادت يک جا نشيني را ترک کنند و در بين کار با رايانه به تناوب از جاي خود بلند شوند و پلک بزنند، دچار اين مشکل نخواهند شد.
فقيهي تاکيد کرد: پلک زدن ها بايد محکم و کامل باشد به اين صورت که پلک ها را کامل به هم بچسبانند تا اشک به تمام سطح چشم برسد؛ در اثر پلک زدن هاي ناقص برخي قسمت هاي سطح چشم خشک مي ماند و مشکل سندرم چشمي کامپيوتر ايجاد مي شود.
وي خاطرنشان کرد: افراد که دچار اين سندرم شده اند، مي توانند از اشک مصنوعي استفاده کنند.با اين حال بهترين درمان وقفه انداختن در بين کار با رايانه و پلک زدن هاي کامل است که در صورت رعايت اين کار ، مشکل خشکي چشم بدون نياز به اشک مصنوعي برطرف مي شود.
** کاربا رايانه موجب ضعف بينايي نمي شود
متخصص چشم ايجاد ضعف در بينايي بر اثر کار با رايانه را رد کرد و گفت: استفاده زياد از رايانه به تنهايي ضعف بينايي ايجاد نمي کند.
فقيهي افزود: اين مساله هميشه مطرح بوده است که افرادي که کارهايي همچون قاليبافي و جواهرسازي انجام مي دهند ممکن است دچار ضعف بينايي شوند اما نمي توان گفت که انجام اين کاربه تنهايي اين ضعف را ايجاد مي کند.
به گفته وي انجام کارهاي نزديک و ظريف به صورت طولاني مدت و ممتد در کنار برخي عوامل ديگر، ممکن است يک مقدار نزديک بيني در افراد ايجاد کند.

ساخت داروهاي ضد سرطان با الهام از مورچه

بازدید : 835 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()ساخت داروهاي ضد سرطان با الهام از مورچه

به گزارش خبرگزاري مهر، مت هاچينگز مجري اين تحقيقات از دانشگاه وست آنجليا در آمريکا و همکارانش نوعي آنتي بيوتيک که توسط باکتري که در همزيستي با مورچه هاي برگ بُر ساخته مي شود، را بررسي کردند.

آنها يک مسير ژنتيکي شناسايي کرده اند که در توليد اين آنتي بيوتيک دخيل است و زمينه را براي استفاده از اين توليدات طبيعي به عنوان اساس و پايه اي براي داروهاي جديد از جمله داروهاي ضد سرطان فراهم مي آورد.

باکتري "استرپتوميسز" بر روي سطح بيروني بدن مورچه زندگي مي کند و حفاظ آنتي بيوتيکي عليه عفونت هاي بيماري زا فراهم مي آورد.

اين باکتري در بين آنتي بيوتيک هايي که توليد مي کند، ترکيباتي موسوم به آنتي ميسين وجود دارد که فعاليت قدرتمندي عليه سلول هاي سرطاني مقاوم به دارو دارند. بيش از 40 عضو خانواده آنتي بيوتيک هاي آنتي ميسين شناخته شده اند اما اين مسير به تازگي و توسط محققان وست آنجليا شناخته شده است.

هاچينگز از دانشکده علوم زيستي دانشگاه وست آنجيا مي گويد: از ژنتيک براي شناخت چکونگي ساخت اين داروها در اين باکتري استفاده مي کنيم از اين رو مي توانيم اين ويژگي ها را به نفع عملکرد ضد سرطاني اصلاح کنيم؛ در حالي که از سلول هاي سالم نيز حفاظت شود.

وي اميدوار است استرپتوميسين ها را در کارخانه براي توليد نوع جديدي از داروهاي شيمي درماني در مقياس بزرگ بسازند.

اين محقق افزود: آنچه که هيجان انگيز است شيوه عملکرد اين دارو در مبارزه با يکي از مهمترين عوامل مقاومت به شيمي درماني است. در حقيقت هرچه سلول سرطاني سخت تر بر شيمي درماني غلبه کند، دارو موثرتر است.

مقاومت به شيمي درماني اغلب روي مي دهد چرا که سلول هاي سرطاني پروتئين هايي توليد مي کنند که مانع از خودکشي سلولي مي شوند. اما آنتي ميسين در واقع با سرکوب اين عمل پروتئين ها، امکان انجام خودکشي سلولي را فراهم مي آورد.

هاچينگز اظهار داشت اگرچه دانشمندان از 60 سال پيش، از اين آنتي بيوتيک ها اطلاع داشتند اما ما به تازگي دو مسير ژنتيکي دخيل در ساخت اين مولکول ها را شناسايي کرده و هنوز به دنبال يافتن مسيرهاي بيشتري هستيم.

کار کردن با شيمي دانهاي آلي، نشان داد مي توان آنتي ميسين ها را براي سرکوب ويژگي هاي مضرشان و ارتقاي خصلت هاي مفيد تغيير داد. بويژه اگر آنتي ميسن ها در فرايندهاي سوخت و سازي اساسي سلول ها دخالت کنند، مي توانند براي تمامي سلول ها مضر باشند. از اين رو مي توان با تغيير شيميايي اين ترکيب، اين تاثير آنها را به طور قابل توجهي کاهش داد.

محققان گروه هاچينگز قصد دارند از طريق ژنتيک اين تغييرات را ايجاد کنند از اين رو امکان ساخت ارزان اين داروها در مقياس بزرگ با استفاده از باکتري ها در مخازن تخمير وجود خواهد داشت.

لبنيات کم کالري چاق کننده است

بازدید : 567 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()لبنيات کم کالري چاق کننده است
به گزارش روز شنبه ايرنا از پايگاه خبري ديلي ميل کارشناسان مي گويند: مصرف غذاهاي کم کالري لزوما به معني مصرف کالري کمتر نيست بلکه در برخي موارد باعث خوردن و نوشيدن بيشتر مي شوند.
در اين مطالعه مشخص شد کودکاني که در دوران کودکي شيرهاي کم چرب مي نوشند در سال هاي بعدي زندگي چاق تر از کودکاني مي شوند که شير کامل مصرف کرده اند.
به گفته کارشناسان، محصولاتي که با شير کم چرب درست مي شوند براي خوش طمع شدنشان به آنها شکر اضافه مي شود. اين در حالي است که شير کامل تنها حاوي سه تا چهار درصد چربي است.
معمولا تصور مي شود که با نوشيدن شيرهاي کم چرب مي توان از تمام فوايد نوشيدن يک شير کامل از جمله ويتامين دي، کلسيم و پروتيين بدون مصرف چربي و کالري بهره برد.
کاهش چربي در شيرهاي کم چرب باعث مي شود که اين شيرها داراي کالري کمتري شوند اما دکتر والت ويلت از دانشکده بهداشت عمومي دانشگاه هاروارد معتقد است که نوشيدن نوشيدني هاي کم کالري لزوما به معني مصرف کالري هاي کمتر نيست.
به گفته کارشناسان، مدارک کمي براي تاييد اين ايده وجود دارد که نوشيدن شيرهاي کم چرب موجب کاهش وزن مي شود زيرا کاهش مصرف چربي با خوردن و نوشيدن بيشتر غذا جبران مي شود. اين مطالعه نشان داد، خطر اضافه وزن پيدا کردن در سال هاي بعدي زندگي افرادي که شيرهاي کم چرب مي نوشند، بيشتر است.
اين مطالعه همچنين نشان داد که شيرهاي کم چرب نسبت به شيرهاي کامل حاوي مواد مغذي کمتر هستند.
اين در حالي است که لبنيات پر چرب حاوي يک منبع حياتي از ويتامي هاي A، D، E و K و کلسيم و فسفر به صورت محلول در چربي است. اين مطالعه در مجله JAMA Pediatrics منتشر شده است.

امکان پيوند مغز استخوان براي بيماران مبتلا به ايدز فراهم شد

بازدید : 515 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()

به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمي ايرنا از پايگا Universe Online، پيوند مغز استخوان موثرترين روش درمان انواع سرطان خون است.
مغز استخوان به بافت اسفنجي داخل استخوان گفته مي شود که مسئول توليد سلول هاي خوني ( گلبول سفيد، گلبول قرمز و پلاکت ) است.
تمام اين سلول ها از سلول هاي بنيادي (stem cell) ساخته مي شوند.
به طور ساده مي توان گفت که پيوند مغز استخوان جايگزيني مغز استخوان ناسالم با مغز استخوان سالم است. مغز استخوان به اندازه اي اهميت دارد که اگر عملکرد آن بنا به دليلي مختل شود، بيمار کمتر از چند روز جان خود را از دست مي دهد.
پيوند مغز استخوان موثر ترين روش براي انواع سرطان هاي خوني و تالاسمي است.زمانيکه بيماري براي پيوند کانديد مي شود، بايد توسط متخصص قلب، ريه، گوش و حلق و بيني، مغز و اعصاب، زنان، دندان و روانپزشک مورد مشاوره قرار گيرد.
اگر به هر دليلي يکي از اين متخصصان بيمار را مناسب ندانند، پيوند صورت نمي گيرد؛ چراکه در دوران پيوند ميزان گلبول سفيد بيمار به حداقل کاهش مي يابد و بدن توان مبارزه با هيچ عفونتي را ندارد و از بين مي رود. انجام انواع بيماري هاي عفوني از جمله هپاتيت و ايدز نيز قبل از پيوند ضروري است و درصورت آلوده بودن بيمار، امکان پيوند وجود ندارد.
پزشکان بيمارستان Brigham and Women’s Hospital بوستون آمريکا در يک عمل بي سابقه، دوبيمار مبتلا به سرطان خون آلوده به ويروس ايدز را پيوند مغز استخوان کردند.اين دوبيمار به لنفوم هوچکين، يک بيماري خوني که در آن غدد لنفاوي درگير مي شوند، مبتلا بودند.
خطر پيوند براي اين دوبيمار بسيار بالا بود ولي پيوند با رضايت بيماران و تلاش پزشکان انجام شد.
نتيجه آزمايش خون دوبيمار پس از پيوند پزشکان را شگفت زده کرد؛ چراکه هيچ علامتي از عفونت ايدز در خون آنان وجود نداشت. اين دوبيمار توسط داروهاي قوي ضد ويروسي مورد درمان قرار گرفتند.
خون اين دو بيمار در کنفرانس بين المللي ايدز که چهارشنبه گذشته برگزار شد مورد بررسي قرار گرفت و هيچ نشانه اي از ايدز در آن ديده نشد.
در اين کنفرانس، اين روش درماني در صورت توسعه و تکميل به عنوان انقلابي در درمان تمام بيماري هاي ويروسي اعلام شد.
چندي پيش نيز يک نوزاد مبتلا به ايدز با روشي مشابه درآمريکا درمان شد.
قبل از آن نيز يک بيمار در آلمان به همين روش مداوا شد. البته مغز استخوان دهنده پيوند اين بيمار آلماني يک جهش ژنتيکي پبدا کرده بود و حدس زده مي شد که علت درمان نيز همان جهش باشد ولي در مغز استخوان دهندگان اين دوبيمار آمريکايي هيچ جهشي ديده نشده و نتيجه کاملاً رضايتبخش است.
محققان بر اين باورند که اعلام نتيجه اين پيوند نيازمند گذشت زمان است و مهمترين فاکتور در آن عدم بازگشت اين ويروس به بيماران است.
طبق آخرين آمارگيري در سال ۲۰۱۲، حدود ۱.۷ ميليون نفر در آمريکا به بيماري ايدز مبتلا هستند.

در مورد شير بُز بيشتر بدانيد

بازدید : 740 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()در مورد شير بُز بيشتر بدانيد

شير بز خواص تغذيه‌اي فراواني دارد. از جمله خواص مفيد آن عبارتند از: تحريک سيستم آنتي‌اکسيداني بدن، تسريع دفع فرآورده‌هاي زايد حاصل از واکنش‌هاي شيميايي در بدن، کاهش روند پيري و مفيد براي افراد مبتلا به بيماري اسکيزوفرني (نوعي بيماري عصبي). پروتئين و چربي موجود در آن ارزش تغذيه‌اي بالايي دارد. مواد معدني چون کلسيم، فسفر، منيزيم، آهن، روي و مس با قابليت جذب بالا و نيز ويتامين‌هاي گروه B و ويتامين‌هاي A و D در مقادير کافي در شير بز يافت مي‌شوند. کلسيم موجود در اين شير بدليل قابليت جذب بالايي که دارد، از پوکي‌استخوان جلوگيري کرده و شکنندگي آن را کاهش مي‌دهد.

شير بز غذايي مفيد براي شيرخواران
======================

براي نوزادان بالاي يک سال که امکان تغذيه با شير مادر برايشان وجود ندارد، شير بز در مقايسه با شير گاو انتخاب مناسب تري است. شير بز بدليل هضم و جذب راحت پروتئين هاي تشکيل دهنده آن و عدم تشکيل دلمه، چربي هاي با کيفيت بالا و نيز قابليت هضم و جذب راحت، جذب بيشتر مواد معدني چون کلسيم، منيزيم، مس و آهن مفيدتر تلقي مي شود. نوزادان بالاي يکسال که به شير گاو آلرژي يا عدم تحمل دارند، شير بز با داشتن اجزاي قابل هضم تر و آلرژي زايي کمتر، جايگزين بهتري است. نشان داده شده که شير تازه بز، در شکل گيري سيستم ايمني و سيستم عصبي نوزاد و نيز در تنظيم تعادل انرژي نوزادان نقش ايفا مي کند.


ادامه مطلب را حتما ببینید

روش هاي جلوگيري از زخم هاي دهاني

بازدید : 763 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()روش هاي جلوگيري از زخم هاي دهاني

*‌ لااقل روزي دو بار دندان‌هايتان را مسواک بزنيد.
* مرتب نخ دندان بکشيد.
* مرتب به دندانپزشکي برويد.
* به آرامي مسواک بزنيد و مراقب باشيد مسواک دهان شما را زخم نکند.
* رژيم غذايي خود را در حالت تعادل نگه داريد. از غذاهاي پر از ويتامين و ميوه‌ها و سبزي‌هاي تازه و نان‌هاي سبوس‌دار و گوشت و شير به مقدار کافي استفاده کنيد.
* از خوردن غذاهاي بسيار تند، ادويه‌دار و بسيار ترش پرهيز کنيد.
* وضعيت سلامت عمومي بدن خود را بررسي کنيد و مطمئن شويد که به بيماري‌هايي مثل ديابت و يا التهاب رود‌ه‌ها دچار نيستيد چون اين بيماري‌ها زمينه را براي ايجاد زخم‌هاي دهاني فراهم مي‌کند.
* اگر پرکردگي نامناسب و يا دندان مصنوعي مشکل‌داري در دهان داريد که مرتب دهان شما را زخم مي‌کند براي ترميم هر چه سريع‌تر آن اقدام کنيد. مزمن شدن زخم‌هاي دهاني خطرناک است.
* مرتب دهان خود را معاينه کنيد و تمام بافت دهان خصوصا سطح‌هاي مختلف زبان اعم از پشت و کنار زبان و کف دهان را به خوبي معاينه کنيد. بعضي از اوقات ممکن است زخم‌هاي طولاني مدتي در دهان شما وجود داشته باشند بدون آنکه علامتي ايجاد کنند.

چند نکته طلايي براي روزه داري در تابستان

بازدید : 616 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()چند نکته طلايي براي روزه داري در تابستان

هدف ما از روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان علاوه بر اجر معنوي آن، بهره بردن از منافع جسماني و رواني اين ماه مبارک است. البته ماه رمضان امسال به دليل مصادف شدن با روزهاي گرم و طولاني تابستان داراي حساسيت و تحمل بيشتري است که با يک برنامه تغذيه اي درست هنگام افطار و سحر مي توانيم بدون هيچ گونه مشکلي از مزاياي آن بهره ببريم و به مشکلاتي مانند ضعف بدني، افت فشار، تشنگي و گرسنگي نيز دچار نشويم. بقیه در ادامه مطلب

سلامت وامنيت غذايي بااستفاده ازعلم زيست فناوري به دست مي آيد

بازدید : 744 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()سلامت وامنيت غذايي بااستفاده ازعلم زيست فناوري به دست مي آيد
به گزارش خبرنگار علمي ايرنا، محمد علي ملبوبي روز شنبه در هشتمين همايش ملي بيوتکنولوژي و چهارمين همايش ملي ايمني زيستي ايران افزود: کشور در زمينه علم زيست فناوري پيشرفت هاي خوبي داشته و وجود قوانين متعدد در قانون اساسي ما مويد اين ادعاست.
چنانچه در سند چشم انداز بيست ساله کشور به توسعه علم زيست فناوري تاکيد شده و وجود ۲۴ داروي نوترکيب در بازار نشان از پيشرفت اين علم در کشور دارد.
عضو هيات علمي پژوهشگاه ملي مهندسي ژنتيک کشور گفت: اکنون پتانسيل خوبي در زمينه توليد محصولات کشاورزي تراريخته در کشور وجود دارد که با برنامه ريزي مي توان از آنها استفاده کرد.
ملبوبي گفت: آمارهاي جهاني نشان مي دهد در سال ۲۰۰۹ بيش از ۳۰۰۰پروژه ژنوم ( محصولات تراريخته )در جهان به نتيجه رسيده که اين آمار در سال ۲۰۱۳ به ۲۳ هزار پروژه افزايش يافته است و اين آمار نشان دهنده رشد اين محصولات در جهان است .
به گفته وي امروزه تمام کشورهاي جهان ناگزير به استفاده از محصولات زيست فناورانه هستند بنابراين ايران اسلامي نيز بايد با توجه به پتانسيل هاي موجود گام هاي موثري را در اين زمينه بردارد.
همچنين بهزاد قره ياضي رييس انجمن ايمني زيستي ايران در اين همايش گفت: بايد وضعيت کشور در زمينه علم زيست فناوري ترسيم شود تا فرصت ها شناخته و براي استفاده بهتر از آنها برنامه ريزي شود.
وي اظهار داشت: سالانه ميليون ها دلار انواع محصولات تراريخته وارد کشور مي شود در حالي که توان توليد اين محصولات در کشور وجود دارد اما اين محصولات توليد نمي شوند از اين رو بايد مشکلات موجود بر سر راه توليد اين محصولات برداشته شود..
وي از رييس جمهوري منتخب خواست با ارايه راهکارهايي موانع موجود بر سر راه توليد محصولات تراريخته را رفع کند.
هشتمين همايش ملي بيوتکنولوژي و چهارمين همايش ملي ايمني زيستي ايران امروز - شنبه - دردانشگاه تهران آغاز شد. اين همايش تا ?? تيرماه ادامه دارد.

علت سخت بيدار شدن در صبح

بازدید : 704 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()علت سخت بيدار شدن در صبح
اکثر مردم از خوابيدن آخر هفته ها لذت مي برند، اما براي برخي موضوع بيدار شدن و يا بلند شدن از رختخواب يک معضل روزانه است که گاهي زندگي آنها را برهم مي زند.
اکنون دانشمندان به اين نتيجه رسيدند که چرا عده اي از مردم در بيدار شدن صبح مشکل دارند. آنها علت اين معضل را، آهسته بودن ساعت داخلي بدن اين افراد عنوان کرده اند.
 
يک تيم از دانشگاه آدلايد در استراليا اختلال در فازهاي خواب به تأخير افتاده را مورد تحقيق قرار داده اند. تحقيقاتي که با عدم توانايي هميشگي در خوابيدن و بيدار شدن در ساعت مقرر توصيف مي شود.

اين شرايط 15 درصد از نوجوانان را تحت تأثير قرار مي دهد، اما مي تواند به يک مشکل در تمام طول زندگي تبديل شود.

نتايج اوليه نشان مي دهد که ساعت داخلي بدن افرادي که داراي اين اختلال هستند، کندتر از معمول کار مي کند.

ساعت داخلي بدن اکثر افراد 24 ساعته است. اين يک ريتم طبيعي است که بر خواب و دماي بدن تأثيرگذار است، اما براي افرادي که داراي اختلال فازهاي خواب به تأخير افتاده هستند، تکميل اين چرخه بيشتر طول مي کشد و آنها ترجيح مي دهند که ديرتر به رختخواب بروند و ديرتر بيدار شوند.
 

اکثر افرادي که ديروقت مي خوابند، نمي توانند تا ساعت دو يا سه صبح بخوابند و اين حالت زودترين ساعتي است که آنها به تختخواب مي روند، همين امر بيدار شدن صبح روز بعد را دشوار مي کند.

بسياري از موجودات زنده، ريتم هاي شبانه روزي را دنبال مي کنند که اين امر يک چرخه روزانه فراهم مي کند که مديريت آن بر عهده ساعت داخلي بدن است.

اين ساعت بر خواب و بيداري تأثيرگذار است و دماي بدن و ترشح هورمون ها را کنترل مي کند.

محققان اظهار داشتند، وقتي که بدن در معرض نور خورشيد صبحگاهي قرار مي گيرد، ساعت بدن متوجه مي شود که وقت بيدار شدن است. اين مسئله مي تواند تحت تأثير عوامل زيست محيطي مانند سطح نور محل زندگي و يا پرواز بين منطقه هاي مختلف زماني و يا کار کردن در شيفت هاي کاري شب قرار بگيرد.

غفلت از کمر درد تهديد جدي براي مغز است

بازدید : 752 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()غفلت از کمر درد تهديد جدي براي مغز است
 ستون فقرات و مهره هاي کمر مستقيما با مغز در ارتباط هستند و نخاع تمام فرمان و دستورهاي خود را از مغز مي گيرد.

بررسي ها نشان مي دهند ستوان فقرات سالم کمک مي کند تا مغز به خوبي به حيات خود ادامه بدهد و تمام مويرگ هاي خوني موجود در مغز با سلول هاي استخواني و بافت هاي استخواني موجود در کمر درد در ارتباط هستند.

همچنين کمر درد و دردهاي ناحيه ستوان فقرات ديسک کمر و .. مي توانند زمينه ساز حملات مغزي را به وجود آورند و در بزرگسالي باعث مي شود تا فراموشي هر چند چيزهاي ساده در ما بروز مي کند.

پزشکان توصيه مي کنند هر گاه حتي دردي کوچک در ناحيه کمر يا مهره هاي ستون فقرات خود احساس کرديد سريعا به پزشک مراجعه کنيد تا جلوي حملات مغزي را درخود بگيرد

پوست خود را مسواک بزنيد

بازدید : 757 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()
پزشکان در جديدترين بررسي براي حفظ سلامت و بهداشت پوست دريافته اند که استفاده از برس حمام مي تواند يک راه عالي براي از بين بردن سلول هاي مرده سطح پوست و تسريع روند جوانسازي پوست باشد.

گفتني است؛ پزشکان برس زدن پوست با برس مخصوص حمام را قبل از حمام و بدون استفاده از آب توصيه مي کنند البته در صورتي که پوست فاقد هر نوع سوختگي، بريدگي و يا آسيب باشد.

بررسي ها نشان مي دهند استفاده از برس پوست شادابي و طراوت را به پوست باز مي گرداند البته براي انتخاب برس مناسب بايستي دقت نمود تا پوست بدن به مواد سازنده آن حساسيت نداشته باشد و همينطور در اثر استفاده پوست دچار التهاب نشود.

پزشکان استفاده از اين روش را 3 الي 4 بار بسته به جنس پوست در طول هفته توصيه مي کنند.

البته پس از استفاده از برس حمام مي بايست سلول هاي مرده را با آب گرم از بدن پاک کرد و نيز در انتها پوست را مرطوب نمود تا آب از دست رفته به سطح پوست بازگردد.

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • دبستان
 • دوره اول متوسطه
 • دبیرستان دروس عمومی
 • دبیرستان دروس تخصصی
 • سوالات نهایی سوم دبیرستان
 • سوالات نهایی پیش دانشگاهی
 • کنکور سراسری
 • جزوات کمک آموزشی
 • دانشگاه
 • نمونه سوالات پیام نور
 • معرفی رشته ها
 • سوالات کارشناسی ارشد
 • آزمون های آزمایشی
 • اخبار
 • اخبار ورزشی
 • اخبارعلمی آموزشی
 • خبرروز
 • پزشکی وسلامت
 • علم وفن آوری
 • خلاصه درس
 • مشاوره و برنامه ریزی