close
تبلیغات در اینترنت
علم ودانش و آموزش
loading...

کنکوری ها

علم ودانش و آموزش

تبلیغات

ممنوعیت‌های جدید داوطلبان در کنکور 95 اعلام شد

بازدید : 959 چهارشنبه 23 تير 1395 نظرات ()

داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ در جلسه آزمون مجاز به استفاده از تلفن هاي همراه، دستبند و ساعت هاي مچي هوشمند ، هندز فري ،قلم هاي الكترونيكي و يا اسكنرهاي الكترونيكي و ساير تجهيزات الكترونيكي و ارتباطي نخواهند بود . لذا با توجه به مطلب فوق به کلیه داوطلبان تأکید می گردد ، همراه داشتن هر گونه وسيله ارتباط الکترونيکي از قبيل تلفن همراه ، ساعت هوشمند ، دستبند هوشمند و غيره در جلسه آزمون بر خلاف ضوابط مي باشد و با داوطلب بعنوان متخلف بر خورد مي شود

ضمنا داوطلبان و مجریان آزمون می توانند هرگونه اطلاعات و اخبار در خصوص تخلفات و جرايم مرتبط را از یکی از روش های ذیل منعکس نمایند:

1- سامانه ای که به همین منظور در سایت سازمان طراحی گردیده است .( از بعد از ظهر روز چهارشنبه فعال خواهد شد)

2- شماره تماس‌هاي 02188905551 (تهران) ـ 02636182365 (كرج)

3- نشاني پست الكترونيكي hefazatazmon@sanjesh.org

دریافت کارت شرکت در کنکور 95 + آنچه داوطلبان کنکور باید بدانند

بازدید : 1009 سه شنبه 22 تير 1395 نظرات ()

 کنکور سراسری سال 95 در پنج گروه آزمایشی در روزهای پنج‌شنبه 24 و جمعه 25 تیرماه در 369 بخش و شهرستان کشور برگزار می‌شود.

آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه 24 تیر، آزمون گروه آزمایشی هنر در بعد از ظهر پنجشنبه 24 تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه 25 تیر و آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در بعد از ظهر جمعه 25 تیر برگزار می‌شود.ادامه مطلب رو ببینید
بررسی دقیق برنامه آزمون های کانون در تابستان 93

بازدید : 879 سه شنبه 17 تير 1393 نظرات ()

بررسی دقیق برنامه آزمون های کانون در تابستان 93

کاری از دکتر افشار

 

حلول ماه میهمانی خدا بر شما مبارک و انشاله از برکات این ماه و تمام اندوخته خود یعنی ایام عمر بتونیم بخوبی استفاده کنیم و حق بندگی رو به شایستگی بجا بیاریم؛ تو این شب ها و سر سفره افطار همه تون دعا می کنم و متقابلا” محتاج دعا هستم .

خوب بریم سراغ بحث مون با بچه های جدید الورود به کار سایت و کنکوری های پر قدرت 94 . بومی کردن یا همان شخصی سازی برنامه کلی موسسات آموزشی یکی از مهمترین ارکان موفقیت هر داوطلب در روند یکساله خودش به حساب میاد ؛ همگی خوب می دونیم که برنامه راهبردی آزمون های آزمایشی مختلف که در طول سال برگزار میشن به همه سطح دانش آموز و در هر حال یک قالب کلی رو پیشنهاد میدن و با کم و کیف کار برای سطوح مختلف و ریز شرایط ما کاری ندارن ؛

ثبت نام و انتخاب واحد پیام نور آغاز شد

بازدید : 580 یکشنبه 15 تير 1393 نظرات ()
جزئیات ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور، اعلام شد.
به گزارش خبرنگار مهر، دستورالعمل ثبت نام دوره تابستانی سال تحصیلی 93-92 از سوی دانشگاه پیام نور اعلام شد. درخواست مهمان شدن دانشجو و تایید آن توسط مرکز / واحد مبدا و مقصد تا 18 تیرماه انجام می شود.

انتخاب واحد دانشجویان از امروز شنبه آغاز شده و تا 22 تیرماه از طریق سیستم جامع خدمات آموزشی ادامه دارد.

پذیرش و ثبت نام دانشجویان مهمان از سایر دانشگاهها تا 22 تیرماه در مراکز و واحدهای مجری امکانپذیر است.

مهلت پرداخت شهریه تا 5 مردادماه ادامه دارد.

دوره تابستانی در مراکز برون مرزی دانشگاه ارائه نمی شود.

دانشجویانی که فقط با 8 واحد غیرعملی دانش آموخته می شوند در صورت عدم ارائه دروس در دانشگاه می توانند دروس مورد نظر را در سایر دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم به صورت مهمان بگذرانند.

رعایت پیش نیاز دروس الزامی است و حذف و اضافه در دوره تابستانی امکانپذیر نیست.

هشدار سازمان سنجش به کنکوری‌ها / مراقبت تبلیغات انتخاب رشته باشید!

بازدید : 548 یکشنبه 15 تير 1393 نظرات ()
سازمان سنجش با توجه به تغییرات عمده‌ای است در ضوابط و مقررات مصوب مراجع قانونی در فرایند پذیرش و گزینش دانشجو در آزمون سراسری 93 صورت گرفته است، نسبت به تبلیغات انتخاب رشته آموزشگاه های مجاز و غیرمجاز هشدار داد.
 

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان سنجش در این اطلاعیه یادآور شده است: هر ساله پس از برگزاری آزمون سراسری و نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج اولیه این آزمون که معمولاً از سوی سازمان سنجش در اواسط مرداد ماه صورت می‌گیرد، و واجد شرایط شدن گروه گسترده‌ای از داوطلبان این آزمون برای انتخاب رشته‌های دانشگاهی در فرصتی که از سوی این سازمان اعلام می‌شود، مؤسسات و آموزشگاه‌ های مجاز و غیرمجاز بسیاری اقدام به انجام تبلیغات فراگیر به منظور راهنمایی داوطلبان واجد شرایط انتخاب رشته در این بازه زمانی می کنند.

اما آنچه که رعایت آن در سال جاری از سوی داوطلبان و همین طور والدین آنان حساسیت ویژه‌ای را می‌طلبد، تغییرات عمده‌ای است که از سوی سازمان سنجش براساس ضوابط و مقررات مصوب مراجع قانونی در فرایند پذیرش و گزینش دانشجو در آزمون سراسری 1393 که در اوایل تیرماه برگزار شد (در مقایسه با سال‌های پیش از آن) صورت گرفته است.

این تغییرات به طور عمده مبتنی بر دو محور است:

1ـ  قانون و مصوبه جلسه اول کارگروه، تأثیر قطعی 25 درصدی سوابق تحصیلی داوطلبان در آزمون سراسری اخیر و ملاک قرار گرفتن آن در پذیرش و گزینش آنها در این آزمون بر اساس نمره کلی که از حاصل جمع سوابق تحصیلی و نمره آزمون داوطلبان ساخته می‌شود. 

توضیح آنکه در سال‌های گذشته دو نمره کل، یکی بر اساس نمرات آزمون و بدون تأثیر سوابق تحصیلی و دیگری براساس نمرات آزمون و تأثیر مثبت سوابق تحصیلی برای داوطلبان ذی‌ربط محاسبه می‌شده است. در صورتی که در آزمون سراسری سال 93 یک نمره کل بر اساس نمرات آزمون سراسری داوطلبان همراه با تأثیر قطعی سوابق تحصیلی، محاسبه می‌شود و در پذیرش و گزینش علمی داوطلبان همین نمره کل ملاک عمل قرار می‌گیرد و اصولاً آخرین نمرات سال‌های گذشته قابل مقایسه با سال جاری نخواهد بود.

2ـ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، تغییراتی که در نحوه اعمال سهمیه مربوط به ایثارگران بر اساس قانون مصوب مراجع قانونی صورت گرفته است.

به داوطلبان و والدین آنها توصیه می‌شود که به هیچ وجه تحت تأثیر تبلیغات پیشگفته که از سوی مؤسسات و آموزشگاه‌های مجاز و غیرمجاز درباره انتخاب رشته صورت می‌گیرد قرار نگیرند، و ضمن مطالعه سلسله مطالبی که از این به بعد در شماره‌های آتی پیک‌سنجش تا زمان انتخاب رشته آزمون سراسری 93 در هر شماره از سوی سازمان سنجش درباره انتخاب رشته تدوین شده و در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد، با دقت هر چه بیشتر در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

17 مرداد، آغاز انتخاب رشته مجازين/ انتخاب رشته به دو شيوه

بازدید : 875 جمعه 11 مرداد 1392 نظرات ()


17 مرداد، آغاز انتخاب رشته مجازين/ انتخاب رشته به دو شيوه

مشاور عالي سازمان سنجش ضمن اعلام نتايج اوليه آزمون سراسري سال 92 از طريق سايت سازمان سنجش گفت: انتخاب رشته مجازين کنکور از 17 مرداد از طريق سايت سازمان سنجش آغاز مي‌شود.

حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» ايسنا، با اشاره به ثبت‌نام بيش از يک ميليون و 83 هزار نفر در گروه‌هاي آزمايشي کنکور 92، اظهار کرد: در کنکور امسال بيش از 924 هزار نفر در جلسه کنکور حضور داشتند که تمامي آنها براساس رتبه و دوره‌هايي که مجاز شده اند مي‌توانند از 17 مرداد به صورت الکترونيکي نسبت به انتخاب رشته خود در سايت سازمان سنجش اقدام کنند.

وي گفت: دفترچه انتخاب رشته کنکور 92 از روز سه‌شنبه 15 مرداد بر سايت سازمان سنجش قرارمي‌گيرد.

چاپ عکس داوطلب بروي کارنامه‌

وي افزود:‌ داوطلب در دوره‌هايي که مجاز شده است مي‌تواند انتخاب رشته کند و امسال اولين سالي است که عکس داوطلب بروي کارنامه چاپ شد.

سوابق تحصيلي به شرطي لحاظ مي‌شود که باعث کاهش نمره کل داوطلب نشود

وي با بيان اينکه سوابق تحصيلي داوطلب مي‌تواند در 25 درصد از نمره کل موثر باشد، تصريح کرد: براي داوطلبان سال 84 به بعد که امتحانات به صورت نهايي برگزار شده است، اين 25 درصد به شرطي لحاظ مي‌شود که باعث کاهش نمره کل داوطلب نشود.

شانس قبولي داوطلبان بيش از 77 درصد است

به گفته توکلي، با توجه به ظرفيت مناسبي که امسال وجود دارد، مي‌توان گفت شانس قبولي داوطلبان در کنکور 92 بيش از 77 درصد است.

امکان انتخاب رشته به دو شيوه

توکلي با بيان اينکه در دفترچه انتخاب رشته امسال دو نوع شيوه پذيرش دانشجو دارد، تصريح کرد: داوطلبان بر اساس بخش اول دفترچه که بر اساس نمره آزمون است مي‌توانند انتخاب رشته کنند، داوطلباني که مجاز شده‌اند مي‌تواند 150 کد رشته محل را از ميان کد رشته محل گروه يا گروه‌هاي مجاز يا دوره يا دوره‌هاي مجاز انتخاب کنند و به ترتيب اولويت و علاقمندي و پس از کنترل‌هاي لازم از 17 تا 22 مرداد ماه مي‌توانند در سايت‌ سازمان سنجش انتخاب رشته کنند.

وي تصريح کرد: شيوه ديگر انتخاب رشته داوطلبان بر اساس سوابق تحصيلي است که در بخش دوم دفترچه آمده است. براين اساس داوطلبان بر اساس کد رشته محل هايي که در قسمت سوم دفترچه آمده است مي‌توانند 100 کدرشته محل را انتخاب و بر اساس اولويت انتخاب رشته کنند.

به گفته سخنگوي سازمان سنجش، افرادي که مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند و يا در آزمون سراسري شرکت نکرده‌اند مي‌توانند همزمان با شروع انتخاب رشته ثبت نام کنند و از قسمت دوم دفترچه که همان انتخاب بر اساس سوابق تحصيلي مي باشد 100 کد رشته و محل را انتخاب کنند. البته افرادي که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند مي‌توانند در هر دو قسمت دفترچه بر اساس اولويت و علاقه خود انتخاب رشته کنند.

توکلي همچنين تصريح کرد: علاقه‌مندان مي‌توانند با رجوع به سايت دانشگاه آزاد اسلامي و بر اساس اطلاعيه‌اي که از طريق سايت مرکز آزمون دانشگاه اعلام مي‌شود، بر اساس ضوابط موجود، کد رشته محل مورد علاقه‌ خود را انتخاب کنند.

عناوين کتاب‌هاي جديدالتأليف پايه سوم و هفتم اعلام شد

بازدید : 824 سه شنبه 08 مرداد 1392 نظرات ()


عناوين کتاب‌هاي جديدالتأليف پايه سوم و هفتم اعلام شد

سيد احمد حسيني درباره تغييرات کتاب‌هاي جديدالتاليف پايه سوم ابتدايي، اظهار داشت: در اين پايه تمام کتاب‌ها تغيير کرده و با عناوين رياضي، فارسي روخواني، فارسي نوشتاري، علوم قرآن، هنر و هديه آسماني ارائه مي‌شود و کتاب مطالعات اجتماعي، عنوان جديد کتاب پايه سوم است که شامل تاريخ، جغرافيا و مدني است.

وي با بيان اينکه «تربيت‌بدني» يکي ديگر از کتاب‌هاي اين پايه است که براي معلمان تأليف شده است، افزود: کتاب قرآن و ديني دانش‌آموزان در اين پايه نيز تلفيق شده است.

حسيني درباره عناوين کتاب‌هاي پايه هفتم (اول «متوسطه اول») گفت: دانش‌آموزان از مهر امسال در اين پايه کتاب‌هاي قرآن، پيام‌هاي آسماني، فارسي، عربي، انگليسي، علوم، رياضي، کار و فناوري، هنر، تفکر، سبک زندگي و مطالعات اجتماعي را خواهند داشت.

مديرکل نظارت بر نشر و توزيع مواد آموزشي وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در پايه هفتم نيز کتاب تاريخ، جغرافيا و اجتماعي با هم تلفيق شده و تحت عنوان «مطالعات اجتماعي» به دانش‌آموزان ارائه مي‌شود.

وي تصريح کرد: کتاب تربيت‌بدني و سلامت نيز که براي اين پايه تاليف شده، ويژه معلمان است که با استفاده از مطالب اين کتاب، تربيت‌بدني را براي دانش‌آموزان تدريس خواهند کرد؛ همچنين کتاب کار انگليسي نيز در کنار زبان انگليسي براي اين دانش‌آموزان ارائه خواهد شد.

حسيني گفت: براي برخي از دروس اين دو پايه نيز کتاب‌هاي گويا در نظر گرفته شده است، از جمله در دروس انگليسي، عربي، قرآن و پيام‌هاي آسماني دانش‌آموزان کتاب‌هاي گويا خواهند داشت که پس از نهايي شدن، جزئيات آن اعلام خواهد شد

وظايف و اختيارات شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مشخص شد

بازدید : 708 دوشنبه 07 مرداد 1392 نظرات ()


وظايف و اختيارات شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مشخص شد

به گزارش خبرگزاري پانا، نمايندگان در جلسه علني روز دوشنبه مجلس شوراي اسلامي، در جريان بررسي طرح سنجش و پذيرش دانشجو، ماده 3 اين طرح را با 132 رأي موافق، 4 رأي مخالف و 5 رأي ممتنع از 215 نماينده حاضر در مجلس تصويب کردند.

 

براساس اين ماده وظايف و اختيارات‌ "شورا" به‌شرح زير است:

 

الف- برنامه‌ريزي، تصويب و ايجاد هماهنگي در امر سنجش و پذيرش دانشگاه‌ها

 

ب- تصويب عناوين، محتوي و ضوابط آزمون‌ها

 

پ- اتخاذ تصميم در مورد ضوابط روش پذيرش دانشجو براي دانشگاه‌ها مندرج در ماده (۲)

 

ت- اتخاذ تصميم در مورد ميزان تأثير هر يک ازعوامل سابقه تحصيلي، آزمون عمومي و آزمون اختصاصي در سنجش روشهاي ماده (۲)

 

ث- بررسي و تصميم‌گيري در ساير امور مرتبط با سنجش و پذيرش دانشجو که از طرف شوراي عالي انقلاب فرهنگي و شوراي امنيت ملي در چهارچوب اين قانون ارجاع مي‌شود.

 

براساس تبصره اين ماده مصوب،"شورا" مي‌تواند براي انجام وظايف محوله کارگروههاي تخصصي تشکيل دهد.

آغاز ثبت‌نام بدون آزمون کارشناسي دانشگاه آزاد+جدول ضرايب

بازدید : 799 یکشنبه 06 مرداد 1392 نظرات ()


آغاز ثبت‌نام بدون آزمون کارشناسي دانشگاه آزاد+جدول ضرايب

ثبت‌نام بدون آزمون دوره کارشناسي پيوسته نيمسال اول سال تحصيلي 93-92 دانشگاه آزاد اسلامي آغاز شد.

به گزارش سرويس «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، داوطلبان تا پايان مرداد ماه فرصت دارند تا با مراجعه به سايت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي به نشاني www.azmoon.org نسبت به خريد کارت اعتباري و ثبت‌نام در اين دوره‌ها اقدام کنند.

براساس مصوبه کارگروه ماده چهار قانون پذيرش دانشجو، دانشگاه آزاد اسلامي در 5000 رشته محل دانشگاهي در مقطع کارشناسي بدون برگزاري آزمون و براساس معدل کتبي ديپلم، دانشجو پذيرش مي‌کند.

پذيرش در اين مرحله در کليه رشته محل‌هاي تحصيلي به روش متمرکز خواهد بود که فقط معدل کتبي داوطلبان واجد شرايط ملاک و مبناي پذيرش قرار مي‌گيرد و اسامي پذيرفته شدگان در يک مرحله و به طور يک جا اعلام مي‌شود.

در اين روش هر داوطلب با توجه به شرايط وي از نظر سهميه، بومي بودن و ... و براساس معدل کتبي ديپلم، به اولين کد رشته محل انتخابي که از نظر علمي برتري دارد، در صورت وجود ظرفيت معرفي مي‌شود.

از آنجا که پذيرش داوطلبان براساس سوابق تحصيلي (معدل کتبي ديپلم) انجام مي‌شود و نظر به اين که دروس امتحاني داوطلبان ديپلمه با توجه به نوع ديپلم آنان (رياضي، تجربي، انساني و ...) متفاوت است، بنابراين چنانچه نوع ديپلم داوطلب با گروه آزمايشي که متقاضي آن مي‌شود متفاوت باشد، درصد اعمال معدل کتبي متفاوت خواهد بود که اعمال معدل کتبي بر اساس نوع ديپلم بر اساس جدول زير انجام‌ مي‌شود.

جدول زمان اعلام نتايج آزمونهاي سراسري و آزاد

بازدید : 970 پنجشنبه 03 مرداد 1392 نظرات ()


جدول زمان اعلام نتايج آزمونهاي سراسري و آزاد

سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه آزاد اسلامي هر ساله با فاصله اندکي آزمونهاي کارشناسي ارشد و دکتري خود را برگزار مي کنند، تنها آزمون ادغام شده اين دو سازمان آزمون سراسري مقطع کارشناسي است.

با فرا رسيدن فصل تابستان، سنجش و مرکز آزمون مراحل ديگري از گزينش داوطلبان را در اين آزمونها آغاز مي کنند.

در نهايت، شهريورماه نيز تمامي نتايج اعلام خواهد شد.

در جدول ذيل، زمانهاي حدودي اعلام شده اعلام نتايج آزمونهاي اين دو سازمان بر اساس اعلام رسمي، مشخص شده است.

آزمونزمان اعلام نتايج
ارشد دولتينيمه سوم شهريور
دکتري دولتينيمه شهريور
ارشد آزاداواخر شهريور
دکتري آزادنيمه دوم شهريور
سراسري21 شهريور

به گزارش مهر، در خصوص آزمون دکتري دانشگاههاي دولتي لازم به يادآوري است که دانشگاهها هنوز در حال انجام مصاحبه با داوطلبان هستند و طي چند روز آينده بايد اسامي داوطلبان شايسته پذيرش را به سازمان سنجش اعلام کنند.

انتخاب رشته آزمونهاي کارشناسي ارشد سراسري دانشگاه آزاد و سنجش صورت گرفته است.

نتايج اوليه آزمون سراسري تا 12 مرداد اعلام خواهد شد، پس از آن مجازشدگان از روزهاي 17 نا 22 مرداد امکان انتخاب رشته دارند.

تسهيلات ويژه براي انتخاب رشته مجازين کنکور 92

بازدید : 564 چهارشنبه 02 مرداد 1392 نظرات ()


تسهيلات ويژه براي انتخاب رشته مجازين کنکور 92

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور از ارائه تسهيلات ويژه براي انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسري سال 92 خبر داد.

حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهارکرد:‌ بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده، انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري 92 از روز پنج شنبه 17 مرداد 92 از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org آغاز مي شود و در روز سه‌شنبه 23 مردادماه پايان مي‌يابد.

وي با اشاره به تسهيلات ويژه سازمان سنجش براي انتخاب رشته تحصيلي داوطلبان آزمون سراسري 92، به داوطلبان توصيه کرد: قبل از انتخاب کد رشته‌هاي تحصيلي خود از اين امکانات استفاده کنند.

توکلي به انتشار ويژه‌نامه انتخاب رشته کنکور سراسري 92 به عنوان يکي از تسهيلات ويژه کنکور اشاره کرد و گفت: اين ويژه‌نامه با تمرکز بر نيازهاي داوطلبان، والدين و مشاوران مدارس تهيه شده و حاوي اطلاعات مفيدي در مورد فرايند انتخاب رشته است و همزمان با پيک سنجش در روز دوشنبه هفتم مرداد ماه منتشر مي‌شود.

وي از ديگر امکانات ارائه شده براي داوطلبان کنکور سراسري 92، به انتشار ويرايش پنجم کتاب «انتخاب رشته انتخاب آينده» اشاره کرد و افزود: به منظور کمک بيشتر به داوطلبان آزمون سراسري 92 اين کتاب نيز روز دوشنبه هفتم مرداد منتشر مي‌شود.

توکلي ادامه داد: کتاب «انتخاب رشته انتخاب آينده» دربردارنده اطلاعات مناسبي در خصوص انتخاب رشته و مسائل مرتبط با آن است که در ويرايش جديد به پنج فصل کاهش يافته و نکات مورد نياز داوطلبان درآن به صورت مشخص‌تر مطرح شده است.

وي اظهار کرد: علاقمندان براي خريد اين کتاب مي‌توانند از هفتم مرداد ماه به مراکز مشخص شده در اطلاعيه سازمان سنجش درباره انتشار ويرايش جديد کتاب «انتخاب رشته انتخاب آينده» که از سه شنبه اول مرداد بر روي سايت سازمان سنجش قرار گرفته و در نشريه پيک سنجش روز دوشنبه نيز منتشر مي‌شود، مراجعه کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به طراحي نرم افزار و راهنماي انتخاب رشته براي داوطلبان آزمون سراسري 92، گفت: اين نرم‌افزار به داوطلبان اين امکان را مي‌دهد که با توجه به وضعيت علمي و نمره خود که در آزمون سراسري 92 کسب کرده‌اند خود را با داوطلب مشابه در آزمون سال 91 مقايسه و امکان قبولي خود را مشاهده کنند.

توکلي در پايان خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه زماني پيش‌بيني شده بعد از اعلام نتايج اوليه آزمون سراسري سال 92، قبل از آغاز انتخاب رشته تحصيلي اين نرم‌افزار از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

27 مرداد ماه، برگزاري امتحانات پيام نور

بازدید : 582 سه شنبه 01 مرداد 1392 نظرات ()


27 مرداد ماه، برگزاري امتحانات پيام نور
دکتر بهنوش سليم بهرامي، رئيس مرکز آزمون دانشگاه پيام نور اظهار داشت: از 26 تير ماه انتخاب واحد ترم تابستاني دانشگاه پيام نور آغاز شده و داوطلبان موظف بودند انتخاب واحد خود را به صورت الکترونيکي انجام دهند.

وي افزود: اين ترم به صورت خودخوان مي باشد و کلاس حضوري نخواهد داشت.

وي با بيان اينکه امتحانات ترم تابستان نيز از 27 مردادماه آغاز مي شود، خاطرنشان کرد: با توجه به شروع سال تحصيلي 23-92 امتحانات ترم تابستان دانشگاه پيام نور تا تاريخ 5 شهريور ماه پايان خواهد يافت.

برگزاري امتحانات شهريورماه دانش‌آموزان از دوم تا هجدهم

بازدید : 615 سه شنبه 01 مرداد 1392 نظرات ()


برگزاري امتحانات شهريورماه دانش‌آموزان از دوم تا هجدهم

دالامير عرفي  در پاسخ به اين پرسش که امتحانات شهريورماه دانش آموزان از چه تاريخي آغاز خواهد شد؟ اظهار کرد: دستورالعمل مربوط به امتحانات به ادارات کل آموزش و پرورش استانهاي کشور ابلاغ و اين ادارات به مناطق خود اطلاع رساني کرده اند.


وي افزود: در امتحانات شهريورماه آن دسته از دانش آموزاني که يک يا چند درس خردادماه خود را با موفقيت پشت سر نگذاشته اند، شرکت خواهد داشت.


عرفي به مقاطع مختلف برگزاري امتحانات شهريورماه براي دانش آموزان اشاره کرد و يادآور شد: دانش آموزان سال سوم متوسطه نظري، فني و حرفه اي و کاردانش در اين امتحانات شرکت خواهند داشت.


رئيس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش همچنين با اشاره به تاريخ برگزاري امتحانات شهريورماه، گفت: آغاز امتحانات در تاريخ دوم شهريورماه و با درس قرآن و تعليمات ديني و دين و زندگي خواهد بود. همچنين پايان امتحانات نيز 18 شهريورماه اعلام شده است.


وي اضافه کرد: ساعت برگزاري امتحانات به صورت هماهنگ و در ساعت 10 صبح خواهد بود. ضمن اينکه با توجه به هماهنگي هاي به عمل آمده مقرر شد تا محل برگزاري امتحانات مطلوب ترين مکان از لحاظ آب و هوايي در نظر گرفته شود.

معرفي 10 هزار رشته محل بدون آزمون کنکور از 17 مرداد

بازدید : 645 دوشنبه 31 تير 1392 نظرات ()


معرفي 10 هزار رشته محل بدون آزمون کنکور از 17 مرداد

ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره احتمال افزايش رشته محلها به دوره پذيرش بدون آزمون در سال 92، اظهار داشت: تعداد رشته هاي پذيرش بدون آزمون بر اساس تصميم کارگروه 10 هزار رشته محل بود که بخشي از اين پذيرش در دي ماه و بخش بعدي آن از 17 مرداد صورت مي گيرد.

رئيس سازمان سنجش ادامه داد: در صورتيکه رشته هاي هم سنگ رشته محلهاي فعلي پذيرش بدون آزمون راه اندازي شوند براي پذيرش در ليست قرار مي گيرند اما اين دوره از پذيرش تفاوت معناداري با ساير رشته هاي دي ماه نخواهد داشت.

خدايي با يادآوري اينکه کارگروه تعداد رشته هاي پذيرش بدون آزمون را سالانه مشخص مي کند، گفت: بعد از پايان فرايند پذيرش، در صورت تصويب کارگروه اين 10 هزار رشته را مورد بررسي قرار خواهيم داد.

اعلام نتايج اوليه کنکور تا 12 مرداد/ انتخاب رشته از 17 مرداد

بازدید : 592 دوشنبه 31 تير 1392 نظرات ()


اعلام نتايج اوليه کنکور تا 12 مرداد/ انتخاب رشته از 17 مرداد

حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: نتايج اوليه آزمون سراسري سال 92 به صورت کارنامه تهيه و تا 12 مرداد در سامانه سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org منتشر مي شود.

وي ادامه داد: سازمان سنجش در نظر دارد تسهيلات انتخاب رشته از جمله کتاب و نرم افزار را تا پيش از آغاز فرايند انتخاب رشته آماده و از طريق سامانه مذکور در اختيار داوطلبان قرار دهد.

به گفته مشاور عالي سازمان سنجش، کتاب و دفترچه انتخاب رشته به صورت الکترونيک در سامانه سازمان منتشر مي شود و هيچ گونه امکانات کاغذي براي انتخاب رشته چاپ نمي شود.

توکلي يادآوري کرد که فرايند انتخاب رشته از 17 مرداد آغاز خواهد شد.

پذيرش دانشجوي بدون آزمون در دانشگاه بين‌الملل پيام‌نور قشم

بازدید : 744 شنبه 29 تير 1392 نظرات ()


پذيرش دانشجوي بدون آزمون در دانشگاه بين‌الملل پيام‌نور قشم

رييس دانشگاه پيام‌نور مرکز بين‌الملل قشم از حذف آزمون فراگير در اين مقطع خبر داد و گفت: اين دانشگاه در تمامي رشته‌هاي کارشناسي بدون آزمون دانشجو مي‌پذيرد.

محسن ديانت در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه خليج فارس، افزود: در سال تحصيلي جديد آزمون فراگير در رشته کارشناسي حذف و متقاضيان مي‌توانند بدون آزمون در رشته‌هاي دانشگاه پيام نور تحصيل کنند.

وي افزود: اين دانشگاه تلاش مي‌کند با گسترش رشته‌ها و توسعه فضاي آموزشي و پژوهشي با همکاري همه مراجع ذيربط در سطوح کشوري، استاني و جزيره، زمينه ادامه تحصيل براي حداکثر متقاضيان بومي اين جزيره فراهم کند.

رييس دانشگاه پيام‌نور مرکز بين‌الملل قشم، اظهارکرد: انتظار مي‌رود با انتقال دانشگاه پيام نور مرکز بين‌الملل قشم به ساختمان جديد و همچنين راه‌اندازي مجلات علمي پژوهشي در اين مرکز، زمينه گسترش رشته‌هاي تحصيلي در اين دانشگاه فراهم شود.

انتهاي پيام

آغاز سال تحصيلي براي شکوفه‌ها و جوانه‌ها از 31 شهريور

بازدید : 847 جمعه 28 تير 1392 نظرات ()


آغاز سال تحصيلي براي شکوفه‌ها و جوانه‌ها از 31 شهريور

ابراهيم سحرخيز، معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به ابلاغ دستورالعمل پروژه مهر سال تحصيلي 93ـ92 اظهار داشت: هدف از اجراي پروژه مهر در استان‌ها و مناطق تابعه ايجاد تحولي نوين در نگرش است به طوري که دانش‌آموزان براي ورود به مدرسه لحظه‌شماري کنند و خاطره روز اول مهر در اذهان آنان به عنوان يک خاطره خوش باقي بماند.

وي به فعاليت‌هاي ادارات کل استان‌ها و تشکيل ستاد پروژه مهر 92 اشاره کرد و گفت: اين ستاد به منظور برنامه‌ريزي و هماهنگي تمام فعاليت‌ها و تمهيد مقدمات بازگشايي مدارس بر اساس 5 محور سازماندهي، تعمير و تجهيز، توجيه و تبليغ، تأييد صلاحيت، نظارت و ارزيابي تشکيل مي‌‌شود.

دفترچه‌ی انتخاب رشته‌ی آزمون سراسری ٩٢ چاپ نخواهد شد

بازدید : 1084 پنجشنبه 27 تير 1392 نظرات ()

دکتر حسین توکلی با بیان اینکه دفترچه راهنمای انتخاب رشته حاوی شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو، نحوه انتخاب رشته و کد رشته محل‌های تحصیلی گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه است، اظهارکرد: این دفترچه از روز سه‌شنبه ( 15 مرداد ماه) بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، این دفترچه درواقع سند اصلی انتخاب رشته و گزینش دانشجو است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته هر یک از گروه‌های آزمایشی پنج گانه علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی به طور جداگانه برای هر یک از گروه‌های آزمایشی تهیه شده و از تاریخ مذکور منحصرا بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

توکلی با اشاره به استفاده از امکانات الکترونیکی کشور و تحقق اهداف دولت الکترونیک، اظهارکرد: دفترچه انتخاب رشته همانند سایر دفترچه‌های راهنمای آزمون‌های دیگر به منظور حذف کاغذ، استفاده از امکانات الکترونیکی کشور و در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک دفترچه‌ها چاپ و تکثیر نخواهد شد و داوطلبان برای دریافت دفترچه، تنها باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

آغاز مصاحبه داوطلبان مقطع دکتري بدون آزمون

بازدید : 562 پنجشنبه 27 تير 1392 نظرات ()


آغاز مصاحبه داوطلبان مقطع دکتري بدون آزمون
دکتر بهنوش سليم بهرامي، رئيس مرکز آزمون دانشگاه پيام نور اظهار داشت: از فردا 26 تير ماه مصاحبه داوطلبان استعداد درخشان و نخبه مقطع دکتري بدون آزمون دانشگاه پيام نور آغاز مي شود و تا 1 مرداد ماه نيز ادامه خواهد داشت.

وي گفت: مصاحبه در سازمان مرکزي دانشگاه پيام نور انجام مي شود و داوران نيز از اساتيد همين دانشگاه خواهند بود.

وي با بيان اين که نتايج مصاحبه از طريق سازمان سنجش انجام مي شود افزود:  20 شهريور ماه تاريخ مقرر شده جهت اعلام نتايج مصاحبه داوطلبان دکتري خواهد بود و پذيرفته شدگان براي مهر ماه 92-93 دانشجوي مقطع دکتري دانشگاه پيام نور خواهند بود

تغيير نحوه انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور توسط سازمان سنجش

بازدید : 677 پنجشنبه 27 تير 1392 نظرات ()


تغيير نحوه انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور توسط سازمان سنجش

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور با بيان اينکه دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون سراسري سال 92 به صورت الکترونيکي منتشر مي‌شود، گفت: دفترچه آزمون مذکور چاپ و تکثير نخواهد شد.

با بيان اينکه دفترچه راهنماي انتخاب رشته حاوي شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو، نحوه انتخاب رشته و کد رشته محل‌هاي تحصيلي گروه‌هاي آزمايشي پنج‌گانه است، اظهارکرد: اين دفترچه از روز سه‌شنبه ( 15 مرداد ماه) بر روي سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

به گفته وي، اين دفترچه درواقع سند اصلي انتخاب رشته و گزينش دانشجو است.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور، خاطرنشان کرد: دفترچه راهنماي انتخاب رشته هر يک از گروه‌هاي آزمايشي پنج گانه علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبان‌هاي خارجي به طور جداگانه براي هر يک از گروه‌هاي آزمايشي تهيه شده و از تاريخ مذکور منحصرا بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد.

توکلي با اشاره به استفاده از امکانات الکترونيکي کشور و تحقق اهداف دولت الکترونيک، اظهارکرد: دفترچه انتخاب رشته همانند ساير دفترچه‌هاي راهنماي آزمون‌هاي ديگر به منظور حذف کاغذ، استفاده از امکانات الکترونيکي کشور و در راستاي تحقق اهداف دولت الکترونيک دفترچه‌ها چاپ و تکثير نخواهد شد و داوطلبان براي دريافت دفترچه، تنها بايد به سايت سازمان سنجش مراجعه کنند.

انتشار کارنامه آزمون دستياري دندانپزشکي در هفته آينده

بازدید : 654 پنجشنبه 27 تير 1392 نظرات ()


انتشار کارنامه آزمون دستياري دندانپزشکي در هفته آينده

بيست و هفتمين دوره آزمون دستياري تخصصي دندانپزشکي در روز پنجشنبه 13 تيرماه در 10 رشته تخصصي برگزار شد و در روز دوشنبه 31 تيرماه نتايج به همراه کارنامه اعلام مي شود. 

اين دوره از آزمون دستياري تخصصي دندانپزشکي در 9 حوزه امتحاني برگزار شد و 1 هزار و 563 نفر شرکت کردند که افراد مجاز به انتخاب رشته مي توانند روز 31 تيرماه فرم هاي خود را تکميل کنند. 

نتايج نهايي بيست و هفتمين دوره آزمون دستياري دندانپزشکي با اعلام پذيرش حدود 400 نفر در 30 مردادماه اعلام مي شود.

تيم المپياد دانش‌ آموزي رياضي ايران عازم کلمبيا شد

بازدید : 554 چهارشنبه 26 تير 1392 نظرات ()


تيم المپياد دانش‌ آموزي رياضي ايران عازم کلمبيا شد
حسن ساعي دهقان، سرپرست معاونت دانش‌پژوهان مرکز ملي استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان اظهارکرد: اعضاي تيم ملي المپياد جهاني دانش‌آموزي جمهوري اسلامي ايران را در پنجاه و چهارمين دوره المپياد جهاني رياضي الک بدرويا، ماهان تجربه‌کار، نينا ترکمان، سيدمحمدحسين سيدصالحي، محمدجواد شعباني زهرايي از شهر تهران و عارف صادقي از استان البرز تشکيل مي‌دهند. 
 
رئيس باشگاه دانش پژوهان جوان تصريح کرد: تيم ايران را دکتر آرش رستگار و دکتر عرفان صلواتي به عنوان سرپرست اول و دوم و دکتر دکتر کسري عليشاهي و دکتر مصطفي عين الله زاده به عنوان ناظران علمي همراهي مي کنند. 
 
دانش‌پژوهان ايراني سال گذشته در پنجاه و سومين دوره المپياد جهاني رياضي با کسب سه نشان طلا، دو نقره و يک برنز به مقام هشتم جهان دست يافتند.

دانش‌آموزان استثنايي براي اوقات فراغت برنامه‌ دارند

بازدید : 679 چهارشنبه 26 تير 1392 نظرات ()


دانش‌آموزان استثنايي براي اوقات فراغت برنامه‌ دارند
نامدار عبداللهيان، رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: در بحث برنامه‌هاي اوقات فراغت، دانش‌آموزان استثنايي مانند دانش‌آموزان عادي زير مجموعه آموزش و پرورش عادي هستند و اين اعتبار از طريق معاونت‌هاي مربوطه مانند معاونت تربيت‌بدني و معاونت پرورشي اختصاص مي‌يابد.

وي با بيان اينکه کيفيت بخشي برنامه‌هاي اوقات فراغت دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه مدنظر است، گفت: علاوه بر اعتبارات آموزش و پرورش عادي، اعتباراتي براي کيفيت بخشي به فعاليت‌هاي اوقات فراغت دانش‌آموزان استثنايي اختصاص مي‌دهيم.

عبداللهيان به برگزاري جشنواره کشوري مسابقات ورزشي، فرهنگي و هنري ويژه دانش‌آموزان استثنايي اشاره کرد و ادامه داد: دانش‌آموزان استثنايي در مناطق با هم رقابت مي‌کنند و برترين‌ها در جشنواره کشوري حضور خواهند يافت.

وي با بيان اينکه در تابستان سال گذشته ۲۵ درصد دانش‌آموزان استثنايي تحت پوشش برنامه‌هاي ورزشي، فرهنگي و هنري قرار گرفتند، افزود: امسال نيز بيش از ۲۵ درصد دانش‌آموزان شرايط لازم را دارند که تحت پوشش برنامه‌هاي اوقات فراغت قرار گيرند.

فعاليت بيش از ۲۰ هزار مدرسه مروج سلامت در کشور

بازدید : 587 چهارشنبه 26 تير 1392 نظرات ()


فعاليت بيش از ۲۰ هزار مدرسه مروج سلامت در کشور
محمد چينيان، مديرکل دفتر سلامت و امور تندرستي وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: طرح رتبه‌بندي مدارس در راستاي طرح مروج سلامت اجرا مي‌شود.

وي ادامه داد: بر اساس توافق بين وزارتخانه‌هاي بهداشت و آموزش و پرورش، تا پايان برنامه پنجم بايد تمام مدارس کشور تحت پوشش طرح مروج سلامت قرار گيرند.

چينيان اضافه کرد: در طرح مروج سلامت، بر اساس چک‌ليست‌هايي، مدارس رتبه‌بندي شده و ستاره‌دار مي‌شوند.

وي با بيان اينکه در حال حاضر ۲۰ هزار مدرسه تحت پوشش طرح مروج سلامت قرار دارند، افزود: در تلاش هستيم که براي سال تحصيلي جديد بر تعداد مدارس تحت پوشش طرح مروج سلامت افزوده شود.

مديرکل دفتر سلامت و امور تندرستي وزارت آموزش و پرورش تأکيد کرد: در کنار افزايش کمي، به ارتقاي کيفي مدارس مروج سلامت توجه داريم.

به گزارش فارس، HPS به منزله يک نظام براي ارتقاي سلامت است که با مشارکت فعالانه اولياء، مربيان و دانش‌آموزان و با رويکرد توانمندسازي دانش‌آموزان در زمينه مراقبت از خود، فرهنگ خود مراقبتي و آموزش همسانان و همسالان، منجر به افزايش ظرفيت‌ها و توانمندسازي مردم در مورد سالم زندگي کردن، سالم کارکردن و آموزش با کيفيت خواهد شد.

حضورخودروي خورشيدي هاوين 2 در مسابقات استراليا

بازدید : 638 چهارشنبه 26 تير 1392 نظرات ()


حضورخودروي خورشيدي هاوين 2 در مسابقات استراليا
دکتر مرتضي موسي خاني با اشاره به آخرين وضعيت طراحي و ساخت خودرو خورشيدي هاوين 2 افزود: بخش طراحي مکانيکي اين خودرو را به اتمام رسانديم، قالب‌هاي مورد نياز براي ساخت اين خودرو ساخته شده است و در مرحله ساخت بدنه هستيم.
رئيس کميته ملي ربوکاپ با بيان اينکه بخشي از قطعات مورد نياز اين خودرو توسط تيم هاوين طراحي و ساخته شده است، اظهار داشت: برخي ديگر از قطعات آن نيز از خارج خريداري شد.
وي با اشاره به ويژگي‌هاي هاوين 2، يادآور شد: هاوين 2 چهار چرخ و تک سرنشين است و طراحي چهار چرخ شدن اين خودرو، آيروديناميکي کردن آن، سلول‌هاي خورشيدي، موتور، مبدل و نرم‌افزارهاي آن از سوي اين تيم تهيه شده است.
موسي خاني با بيان اينکه راندمان هاوين 2 از هاوين 1 بيشتر است، اضافه کرد: بخش مکانيکي، پنل تبديل انرژي و سل‌هاي خورشيدي خودروي خورشيدي هاوين 2 از هاوين 1 پيشرفته‌تر شده است.
رئيس کميته ملي رباتيک از شرکت هاوين 2 در مسابقات جهاني خودروهاي خورشيدي استراليا خبر داد و خاطر نشان کرد: در صورتي که بتوانيم به موقع قطعات مورد نياز را تامين کنيم اين خودرو در مسابقات جهاني خودروهاي خورشيدي استراليا حاضر خواهد شد.
وي با بيان اينکه اين مسابقات در مهرماه برگزار مي‌شود، اضافه کرد: در صورتي که نتوانستيم در مسابقات استراليا حاضر شويم در مسابقات خودروهاي خورشيدي آقريقا شرکت خواهيم کرد.
رئيس دانشگاه آزاد قزوين با تاکيد بر ضرورت توجه به استفاده از منابع تجديدپذير براي توليد انرژي خاطر نشان کرد: توسعه فناوري خودروهاي خورشيدي و ساخت سلول‌هاي خورشيدي آينده جهان را شکل خواهد داد و  در دستور کار بسياري از شرکت‌هاي بزرگ  قرار گرفته است؛ گرچه هنوز اين فناوري در دنيا اقتصادي نيست ولي اگر از اين تحقيقات و دانش فني آن فاصله بگيريم شکاف علمي عميقي ايجاد خواهد شد.
مقايسه هاوين 1 و 2
جنس باطري خودروي هاوين 1 ليتيوم يون و بدنه آن از جنس فيبرکربن با وزني برابر با 160 کيلوگرم در قالب فايبرگلاس ساخته شده و قادر است 135 کيلومتر در ساعت حرکت کند.

چگونه مي‌توان "معلم" شد؟ / گزارش

بازدید : 728 سه شنبه 25 تير 1392 نظرات ()


چگونه مي‌توان

داشتن حداقل معدل 15 در دوره تحصيلي متوسطه (3 سال دبيرستان)، دارا بودن قد 155 براي خانم‌ها و 160 براي آقايان و برخورداري از سلامت جسمي و رواني و همچنين موفقيت در مصاحبه و تاييد صلاحيت‌هاي عمومي از شرايط حال حاضر براي معلم شدن است.

چگونگي تأمين و تربيت نيروي انساني به ويژه معلم براي نظام آموزشي کشور همواره يکي از موضوعات اساسي دولت‌ها و وزارت آموزش و پرورش بوده و با توجه به حساسيت و تاثيرگذاري که شغل معلمي در توسعه کشور و همچنين باورهاي ديني و ملي دارد در تمامي دوره‌هاي تاريخي سعي مي‌شد تا ضوابط و شرايط خاصي را براي آن تدوين کنند.

به گزارش سرويس «آموزش و پرورش» ايسنا، سيد علي شريف‌زاده معاون هماهنگي آموزش عالي مرکز نيروي انساني آموزش و پرورش درباره نحوه جذب و استخدام در آموزش و پرورش گفت:  با راه‌اندازي دانشگاه فرهنگيان، مقرر شد تا آموزش وپرورش نيروهاي مورد نياز خود را از طريق دانشگاه‌هاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي تامين کند که اين موضوع در اسناد بالادستي همچون برنامه پنجم توسعه، سند تحول بنيادين، احياء قانون متعهدين خدمت و اساسنامه اين دانشگاه‌ها به صراحت آمده است.

شرايط تحصيلي و جسماني براي معلم شدن

به گفته شريف‌زاده، در حال حاضر افرادي مي‌توانند وارد دانشگاه‌هاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي شوند که تمامي شرايط شرکت در آزمون سراسري دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي را داشته باشند، همچنين علاوه براين شرايط ، داشتن حداقل معدل 15 در دوره تحصيلي متوسطه ( 3 سال دبيرستان )، دارا بودن قد 155 براي خانم‌ها و 160 براي آقايان و برخورداري از سلامت جسمي و رواني و همچنين موفقيت در مصاحبه و تاييد صلاحيت‌هاي عمومي پيش بيني شده است.

بقیه در ادامه مطلب

جزئيات ظرفيت قبولي در رشته هاي پزشکي کنکور 92

بازدید : 936 سه شنبه 25 تير 1392 نظرات ()


جزئيات ظرفيت قبولي در رشته هاي پزشکي کنکور 92

دکتر بهرام عين اللهي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: براي رشته پزشکي 4700 ظرفيت در دانشگاه هاي دولتي تعيين شده است که از طريق کنکور 92 پذيرش مي شوند. 

وي افزود: براي رشته دندانپزشکي 1500 نفر و براي رشته داروسازي 1250 نفر ظرفيت دانشگاه هاي علوم پزشکي درنظر گرفته شده است. 

عين اللهي اظهار داشت: امسال به جز رشته فوريت هاي پزشکي، تمامي دوره هاي کارداني در علوم پزشکي حذف شده و ظرفيت رشته هاي کارشناسي نيز 18 هزار نفر تعيين شده است. 

معاون آموزشي وزارت بهداشت يادآور شد: در مجموع 25 هزار و 450 نفر در دانشگاه هاي علوم پزشکي از طريق کنکور 92 پذيرش مي شوند. 

به گزارش مهر، امسال تعداد 507 هزار و 575 داوطلب در گروه آزمايشي علوم تجربي شرکت کردند که از اين تعداد 339 هزار و 66 نفر زن و 168 هزار و 508 نفر مرد بودند.

سازمان سنجش هر ساله در زمان اعلام نتايج آزمون سراسري 10 درصد بيش از ظرفيت اعلام شده وزارت بهداشت به اين سازمان را به دليل نمرات مشابه به دانشگاه ها معرفي مي کند.

جزييات قرائت پاسخنامه‌ها، زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور 92

بازدید : 561 سه شنبه 25 تير 1392 نظرات ()


جزييات قرائت پاسخنامه‌ها، زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور 92

مشاور عالي سازمان سنجش، نحوه قرائت پاسخنامه‌ها، زمان و نحوه انتخاب رشته و پذيرش دانشجو براي آزمون سراسري سال 92 را تشريح کرد.

دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينکه آزمون سراسري سال 92 با نظم و آرامش، کيفيت مطلوب و امنيت کامل برگزار شد، اظهارکرد: پس از برگزاري آزمون پاسخنامه‌ها به صورت لاک و مهر شده و در امنيت کامل به نماينده دفتر فناوري اطلاعات سازمان تحويل داده شد.

وي با بيان اينکه قرنطينه‌ پاسخنامه‌هاي آزمون سراسري از صبح پنجشنبه ششم تيرماه آغاز شد، گفت: پس از آغاز عمليات قرائت پاسخنامه‌ها، پاسخنامه هر داوطلب توسط دو دستگاه علامت خوان به طور جداگانه قرائت شد و نتيجه حاصله با هم تطبيق داده شده و به طور موردي نيز نتيجه به صورت دستي کنترل شد تا از صحت قرائت آنها اطمينان حاصل شود.

توکلي افزود: نتيجه قرائت در چند طيف تهيه و براي نگهداري در محل‌هاي امن به مسئولان تحويل داده شده است.

مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به پايان قرنطينه پاسخنامه‌ها در21 تيرماه، تصريح کرد: پس از پايان يافتن قرنطينه پاسخنامه‌ها، کليه پرسنل قرنطينه به سلامت از قرنطينه خارج شده و بر اساس گزارشات رسيده تعداد 920 هزار و 200 داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند که نشان از حضور 85 درصدي داوطلبان در جلسه آزمون دارد.

توکلي خاطرنشان کرد: از اين تعداد 23 هزار و 925 داوطلب علاوه بر شرکت در گروه آزمايشي اصلي خود در گروه آزمايشي هنر و 88 هزار و 133 داوطلب علاوه بر شرکت در گروه آزمايشي اصلي خود در گروه زبان‌هاي خارجي نيز حاضر بودند.

اعلام نتايج اوليه آزمون در 12 مرداد ماه

وي درباره زمان اعلام نتايج اوليه آزمون، گفت: نتايج اوليه به صورت کارنامه تنظيم و در روز شنبه 12 مرداد ماه بر روي سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد.

توکلي همچنين با اشاره به زمان انتشار پاسخنامه‌هاي داوطلبان، اظهارکرد: يک هفته پس از اعلام نتايج اوليه پاسخنامه داوطلبان با رتبه کشوري کمتر از 75 هزار در گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني و کمتر از 10 هزار در گروه‌هاي هنر و زبان خارجي براي اطلاع داوطلبان بر روي سايت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

وي با بيان اينکه دفترچه راهنماي انتخاب رشته تحصيلي از روز سه شنبه 15 مرداد بر روي سايت سازمان منتشر خواهد شد، اظهارکرد: اين دفترچه حاوي شرايط پذيرش، نحوه انتخاب رشته و کد رشته محل‌هاي تحصيلي است.

زمان و نحوه انتخاب رشته مجازين کنکور

وي با اشاره به آغاز انتخاب رشته داوطلبان مجاز از روز پنج شنبه 17 مرداد، تصريح کرد: انتخاب رشته داوطلبان تا روز سه‌شنبه 22 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

مشاور عالي سازمان سنجش درباره تسهيلات سازمان براي داوطلبان در خصوص انتخاب رشته، گفت: نرم افزار راهنماي انتخاب رشته به داوطلب امکان مي‌دهد که با توجه به وضعيت علمي و نمره آزمون 92 خود را با داوطلب مشابه در آزمون سال 91 مقايسه کرده و امکان قبولي خود را بررسي کند.

وي افزود: همچنين ويژه‌نامه انتخاب رشته حاوي اطلاعات مفيدي درباره فرآيند انتخاب رشته خواهد بود و ويرايش جديد کتاب «انتخاب رشته – انتخاب آينده» بر اساس آيين نامه‌هاي پذيرش دانشجويان بازنگري شده و به صورت مفصل به بحث انتخاب رشته پرداخته است.

توکلي درباره اعلام نتايج نهايي آزمون سراسري سال 92، اظهارکرد: فهرست اسامي پذيرفته شدگان نهايي در هر دو نحوه پذيرش از طريق نتايج اوليه آزمون و همچنين سوابق تحصيلي روز پنجشنبه 21 شهريور ماه از طريق سايت سازمان سنجش منتشر مي‌شود.

مشاور عالي سازمان سنجش درباره نحوه انتخاب رشته داوطلبان علاقمند به کد رشته محل‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد، گفت: با توجه به اينکه دانشگاه آزاد براي پذيرش دانشجو در کد رشته محل‌هاي تحصيلي خود به طور جداگانه اقدام مي‌کند، انتخاب رشته در اين کد رشته محل‌ها پس از اعلام نتايج اوليه و دريافت کارنامه آزمون از طريق سايت مرکز آزمون دانشگاه آزاد انجام مي‌شود.

شرايط ثبت‌نام دانش‌آموزان دوقلوي هم‌جنس در مدارس تيزهوشان

بازدید : 777 سه شنبه 25 تير 1392 نظرات ()


شرايط ثبت‌نام دانش‌آموزان دوقلوي هم‌جنس در مدارس تيزهوشان

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، در پي مراجعه و پيگيري خانواده‌هاي تعدادي از دانش‌آموزان همزاد (دوقلوي هم‌جنس) داوطلب ورود به مدارس استعدادهاي درخشان که تنها يکي از فرزندانشان در آزمون ورودي اين مدارس پذيرفته شده و فرزند ديگرشان حد نصاب 80 درصد آخرين فرد پذيرفته شده در آن مدرسه را کسب نکرده است، مهري سويزي رئيس مرکز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان طي بخشنامه‌اي اعلام کرد: با توجه به اينکه اين مسئله شرايط عاطفي و رواني سختي را براي اين خانواده‌ها و فرزندانشان ايجاد کرده است، با استناد به نتايج پژوهش‌هاي انجام شده در خصوص همبستگي بالاي استعداد تحصيلي کودکان همزاد با همديگر و نيز صلابت علمي معدل همراه با همبستگي بالاي معدل کل پايه تحصيلي ماقبل داوطلبان ورود به مدارس استعدادهاي درخشان با شانس قبولي آنان در اين آزمون، به عنوان آخرين حد مساعدت با اين خانواده‌ها مواردي اعلام مي‌شود.

به گزارش فارس،‌ چنانچه «معدل کل پايه تحصيلي ماقبل آخر دانش‌آموز پذيرفته شده حداقل 19.90 براي ورود به سال اول دوره اول متوسطه (نظام جديد) يا حداقل 19.80 براي ورود به سال اول دبيرستان (نظام قديم) باشد»، «امتياز او از شصت درصد امتياز آخرين فرد پذيرفته‌شده در همان مدرسه کمتر نباشد»، «مشروط به هم‌جنس بودن دوقلوها» و «پس از مکاتبه اداره‌ کل آموزش و پرورش استان با اين مرکز و ارسال مدارک مؤيد شرايط فوق و دريافت نامه موافقت کتبي اين مرکز»، دانش‌آموز پذيرفته نشده نيز مي‌تواند در آن مدرسه استعدادهاي درخشان علاوه بر ظرفيت اعلام‌شده قبلي ثبت‌نام کند.

موافقت وزارت بهداشت با تاسيس 5 دانشکده پزشکي در دانشگاه آزاد

بازدید : 697 سه شنبه 25 تير 1392 نظرات ()


موافقت وزارت بهداشت با تاسيس 5 دانشکده پزشکي در دانشگاه آزاد
وزارت بهداشت در دويست و بيست و ششمين جلسه شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشکي با تاسيس 5 دانشکده پزشکي در واحدهاي دانشگاه آزاد موافقت به عمل آورد.
به گزارش خبرنگار مهر، تصويب آيين نامه مراکز تحقيقات غير دولتي از ديگر مصوبات اين نشست شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشکي است.

همچنين اين شورا در تازه ترين مصوبات خود با تاسيس 3 دانشکده علوم پزشکي، 5 دانشکده پزشکي، راه اندازي 45 رشته – مقطع و دوره هاي دستياري در دانشگاههاي علوم پزشکي موافقت کرد.

شرايط ارائه کمک‌ خرج به محصلين بي‌بضاعت در ۸۹ سال پيش+سند

بازدید : 688 سه شنبه 25 تير 1392 نظرات ()


شرايط ارائه کمک‌ خرج به محصلين بي‌بضاعت در ۸۹ سال پيش+سند

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، در نظام‌نامه کمک‌خرج محصلين بي‌بضاعت آمده است: از طرف وزارت معارف به اطفال بي‌بضاعت بااستعداد که دوره تحصيلات ابتدائيه را به اتمام رسانيده و مي‌خواهند تحصيلات خود را در يکي از مدارس متوسطه يا دارالمعلمين يا صنعتي امتداد دهند ممکن است کمک‌هاي ذيل به عمل آيد:

 مجاني پذيرفتن در مدارس دولتي.

2ـ پرداخت قيمت کتب و لوازمات تحصيلي.

3ـ کمک نقدي براي مخارج زندگاني.

ماده اول: محصليني که داراي شرايط مُعَيّنه زيادي باشند مي‌توانند از مواد فوق به تناسب وضعيت خود استفاده نمايند؛ براي معاف شدن از پرداخت شهريه در مدارس متوسطه و صنعتي و در صورت لزوم دريافت کتب و لوازم‌التحرير.

1ـ از بين صد نفر شاگردان اول که تصديقنامه شش ساله ابتدايي مي‌گيرند، آنهايي که بي‌بضاعت و داراي حسن اخلاق هستند.

دريافت کمک‌نقدي براي مخارج زندگاني

از بين پنجاه نفر شاگردان اول که تصديق سه ساله متوسطه را مي‌گيرند مي‌خواهند تحصيلات خود را در قسمت دوم متوسطه يا دارالمعلمين يا مدرسه صنعتي تعقيب کنند، آنهايي که بي بضاعت بوده و داراي حسن اخلاق هستند.

ماده دوم: هر شاگردي که از دولت خرج تحصيلي مي‌گيرد در صورتي که در موقع امتحان ساليانه معلوم شود که اهتمام لازمه را ننمايد و يا از طرف مدير مدرسه قبلاً راپرت داده شده غفلت و سوءاخلاق شاگرد مزبور ثابت گردد از دريافت کمک‌خرج محروم خواهد شد.

ماده سوم: اولياي اطفالي که خرج تحصيلي دارند بايد متعهد شوند در تمام دوره تحصيله اطفال خود را بدون اجازه وزارت معارف خارج نسازند.

ماده چهارم: در موقع اعزام محصلين به خارجه شاگرد اينکه از دولت کمک‌خرج مي‌گيرند با تساوي شرايط لازمه به ساير محصلين مقدم خواهند بود.

ماده پنجم: اداره معارف اسناد و مدارکي را که بر طبق آن محصل مستحق دريافت کمک خرج تحصيل مي‌گردد به ضميمه راپرت به مقام وزارت تقديم مي‌دارد.

ماده ششم: وزير معارف مبلغي را که براي اين مصرف لازم است در بودجه ساليانه وزارتخانه پيش‌بيني مي‌نمايد.

ماده هفتم: به محصليني که تا آخر سال 1302 کمک‌خرج تحصيلي دريافت داشته‌اند آنهايي که با تصديق اداره معارف و مديران مدارس در تحصيلات خود ساعي بوده و بي‌بضاعت و داراي حسن اخلاق باشند همان مبلغي را که تا آن وقت درباره‌ آنها منظور شده است تا موقعي که تحصيلات خود را ادامه مي‌دهند دريافت مي‌دارند در صورتي که مجلس شوراي ملي تا خاتمه تحصيلي آنها هر ساله مخارج تحصيلي را تصويب نمايد.

ماده هشتم: کمک‌خرج شاگرد تا آخر مدت تحصيلي امتداد خواهد داشت که اينکه قطع آن به موجب ماده (2) لازم گردد.

ماده نهم: اين نظامنامه از اول حمل (1303) مجري است.

 به نقل از کانون

چند خبر کوتاه از دو دانشگاه‌ کشور

بازدید : 575 سه شنبه 25 تير 1392 نظرات ()


چند خبر کوتاه از دو دانشگاه‌ کشور

مجوز پذيرش دانشجو در رشته مهندسي نفت در مقطع دکتري براي دانشگاه صنعت نفت صادر شد.

به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دفتر گسترش و برنامه‌ريزي آموزش عالي وزارت علوم با پذيرش دانشجو به‌ صورت مستقل از سال 1393 در رشته مهندسي نفت در مقطع دکتري موافقت کرد.

پدذيرش دانشجو در 4 رشته جديد دانشگاه صنعت نفت

دانشگاه صنعت نفت در چهار رشته جديد از مهر ماه امسال دانشجو مي‌پذيرد.

با توجه به نياز صنعت نفت به تربيت نيروهاي متخصص و با هماهنگي‌هاي انجام شده با وزارت علوم، با ايجاد چهار رشته "مديريت مخازن هيدروکربني"، "اقتصاد نفت و گاز"، "حقوق نفت و گاز" و "مالي– تامين مالي و سرمايه‌گذاري در نفت و گاز " در مقطع کارشناسي ارشد براي دانشگاه صنعت نفت موافقت شد.

بر اساس اين گزارش، دانشگاه صنعت نفت در هريک از رشته‌هاي يادشده، مجاز به پذيرش ١٠ دانشجو است.

ايجاد رشته زيست شناسي سلولي مولکولي در دانشگاه شهيد چمران اهواز

رشته زيست شناسي سلولي مولکولي گرايش زيست فناوري در دانشگاه شهيد چمران اهواز راه‌اندازي مي‌شود.

بر اساس اعلام دفتر گسترش و برنامه‌ريزي آموزش عالي رشته زيست شناسي سلولي مولکولي زيرگروه آموزشي زيست شناسي در دانشکده علوم اين دانشگاه، در مقطع کارشناسي دانشجو مي‌پذيرد.

شايان ذکر است، اين دانشگاه از مهر ماه امسال در رشته زيست شناسي سلولي مولکولي گرايش زيست فناوري دانشجو مي‌پذيرد.

شانزدهمين کنفرانس شيمي فيزيک ايران

بازدید : 662 سه شنبه 25 تير 1392 نظرات ()


شانزدهمين کنفرانس شيمي فيزيک ايران

شانزدهمين کنفرانس شيمي فيزيک ايران

 با استعانت از خداوند متعال شانزدهمين کنفرانس شيمي فيزيک ايران از هفتم تا نهم آبان ماه سال 1392 با همکاري دانشگاه مازندران و انجمن شيمي ايران در دانشگاه مازندران برگزار مي شود. هدف از برگزاري اين گردهمايي ايجاد فرصتي ديگر براي ارائه جديدترين دستآوردهاي علمي-پژوهشي در زمينه شيمي فيزيک و برقراري ارتباط بيشتر بين اساتيد، دانشجويان و پژوهشگران به منظور تبادل نظر و ايجاد همکاري هاي علمي و همچنين ارتباط نهادهاي دانشگاه و صنعت مي باشد. لذا از کليه اساتيد، دانشجويان و پژوهشگران در زمينه شيمي فيزيک دعوت مي شود در اين کنفرانس که در زمينه هاي زير تشکيل مي شود، شرکت نمايند: به اطلاع مي رساند که شانزدهمين کنفرانس شيمي فيزيک ايران مورد تاييد ستاد نانو براي دريافت حمايت تشويقي پايان نامه هاي مرتبط با فناوري نانو در سال 1392 اعلام شده است.

محورها و زمينه هاي کنفرانس

-     نانو شيمي فيزيک

 -    ترموديناميک کلاسيک

-       مکانيک آماري

-       کوانتوم و طيف سنجي

-       الکتروشيمي

-       سينتيک شيميايي

-       شيمي سطح وحالت جامد

-       شيمي فيزيک کاربردي

-       شيمي محاسباتي


زمان اعلام رتبه هاي داوطلبان کنکور 92

بازدید : 625 دوشنبه 24 تير 1392 نظرات ()


زمان اعلام رتبه هاي داوطلبان کنکور 92

حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پاسخنامه هاي کنکور سراسري 92، اظهار داشت: پاسخنامه هاي آزمون سراسري سال 92 بعد از برگزاري آزمون به صورت لاک و مهر شده با حفاظت و اسکورت کامل به سازمان سنجش منتقل و به نماينده دفتر فناوري اطلاعات سازمان سنجش تحويل داده شد، قرنطينه پاسخنامه هاي آزمون از ساعت 9 صبح پنجشنبه 6 تير با رعايت تمام ضوابط و مقررات آغاز و نسبت به انجام مجموعه عمليات قرائت پاسخنامه ها اقدام شده است.

وي ادامه داد: طبق برنامه قرائت پاسخنامه ها، پاسخنامه هر داوطلب توسط 2 دستگاه قرائت خوان و علامت خوان و به طور جداگانه قرائت و نتيجه حاصله با يکديگر تطبيق داده شد همچنين از صحت قرائت پاسخنامه ها اطمينان حاصل شده و به طور موردي کنترل و از صحت صد در صدي قرائت پاسخنامه ها اطمينان حاصل شده است.

به گفته مشاور عالي سازمان سنجش، نتيجه قرائت پاسخنامه ها در چند نوار تهيه و بر اساس دستورالعملهاي مربوط براي نگهداري در محلهاي امن به مسئولان تحويل داده شده است، بعد از تنظيم صورت جلسه پايان قرنطينه قرائت پاسخنامه ها، قرنطينه مذکور در ساعت 11 صبح روز جمعه 21 تير پايان پذيرفت و تمام افرادي که در قرنطينه همکاري داشته اند با رعايت تمام مقررات مربوط از قرنطينه خارج شدند. بر اساس گزارش اوليه، از تعداد يک ميليون و 83 هزار و 571 داوطلب ثبت نام کننده در کنکور تعداد 920 هزار و 200 داوطلب در جلسه آزمون حاضر و 163 هزار و 371 نفر غايب بوده اند.

توکلي خاطرنشان کرد: عمليات مربوط به تصحيح پاسخنامه ها، محاسبه نمرات خام، تراز، کل و ساير محاسبات ديگر انجام و نتيجه اوليه آزمون سراسري سال جاري به صورت کارنامه تنظيم و شنبه 12 مرداد سال جاري منتشر مي شود.

وي اظهار داشت: يک هفته بعد از اعلام نتايج اوليه آزمون، پاسخنامه داوطلبان با رتبه کشوري کمتر از 75 هزار در هر يک از گروههاي آزمايشي رياضي، تجربي و علوم انساني و رتبه کشوري کمتر از 10 هزار در گروههاي آزمايشي هنر و زبانهاي خارجي منتشر مي شود.

انتشار دفترچه هاي 2 بخشي انتخاب رشته کنکور از 15 مرداد

بازدید : 567 دوشنبه 24 تير 1392 نظرات ()


انتشار دفترچه هاي 2 بخشي انتخاب رشته کنکور از 15 مرداد

حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي حاوي شرايط پذيرش دانشجو در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي براي سال تحصيلي آينده، نحوه انتخاب رشته، کد رشته محلهاي تحصيلي هر يک از گروههاي آزمايشي از روز سه شنبه 15 مرداد سال جاري بر روي سامانه سازمان سنجش قرار داده مي شود.

وي ادامه داد: هر يک از دفترچه هاي انتخاب رشته در دو بخش به اين شرح تهيه شده است، بخش اول حاوي ضوابط و شرايط و همچنين نحوه انتخاب رشته و پذيرش دانشجو، کد رشته محلهاي تحصيلي و غيره طبق آزمون سراسري سال جاري براي داوطلباني که بر اساس کارنامه نتيجه اوليه آزمون بر حسب مورد مجاز به انتخاب رشته از دوره يا دوره هاي خاصي هستند، تنظيم شده است.

مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به بخش دوم دفترچه انتخاب رشته، اظهار داشت: بخش دوم حاوي کد رشته محلهاي تحصيلي که طبق سوابق تحصيلي ديپلم متوسطه( سال سوم آموزش متوسطه) پذيرش در آنها صورت مي گيرد.

به گفته توکلي، انتخاب رشته هاي تحصيلي توسط سازمان سنجش آموزش کشور طي روزهاي 17 تا 22 مرداد صورت مي گيرد و سازمان سنجش تسهيلاتي را براي انتخاب رشته پيش بيني کرده است.

وي خاطرنشان کرد: اين سازمان در نظر دارد قبل از انتخاب رشته توسط داوطلبان، طبق کارنامه نتيجه آزمون مذکور و به منظور راهنمايي بيشتر آنان در انتخاب کد رشته محلهاي تحصيلي، تسهيلاتي از جمله نرم افزارهاي آموزشي به موقع در اختيار آنان قرار دهد.

دانشگاه هاي صنعتي برتر کشور معرفي شدند

بازدید : 803 دوشنبه 24 تير 1392 نظرات ()


دانشگاه هاي صنعتي برتر کشور معرفي شدند
جعفر مهراد، سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC)، در خصوص رتبه بندي دانشگاه هاي داخل کشور گفت: دانشگاه هاي صنعتي به صورت جداگانه رتبه بندي شده است چنانچه در رتبه بندي سال 91، 17 دانشگاه صنعتي حضور داشتند که دانشگاه هاي صنعتي شريف، اميرکبير، علم و صنعت، ايران، صنعتي اصفهان، و صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي به ترتيب در جايگاه اول تا پنجم نشسته اند.

وي افزود: از مجموع دانشگاه هاي هند، تنها سه دانشگاه در رتبه بندي سال 91 حضور دارند که به ترتيب دانشگاه هنر تهران، هنر اصفهان، هنر اسلامي تبريز حائز رتبه هاي اول تا سوم شد.

مهراد تصريح کرد: درطول سال 1391 تاکنون دانشگاه ها و پژوهشگاه هاي شرکت کننده در رتبه بندي  (ISC) به طور جدي همکاري نموده و در ارسال الکترونيکي اطلاعات و انتقال مدارک مستند به اين سازمان از هيچ کوششي فروگذار نکردند. رابطين دانشگاه ها و پژوهشگاه ها نقش ارزنده اي ايفا نموده و در زمان هاي مناسب نسبت به تکميل اطلاعات اقدام کردند

جزييات انصراف از تحصيل دانشجويان

بازدید : 718 دوشنبه 24 تير 1392 نظرات ()


جزييات انصراف از تحصيل دانشجويان

مدير کل دانشجويان داخل وزارت علوم نحوه انصراف و تبعات اخراج از تحصيل دانشجويان را تشريح کرد.

محمدحسن يوسفي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره انصراف از تحصيل دانشجويان دوره‌هاي روزانه، گفت: زماني که دانشجويي با ميل و اراده خود و يا به دليل عدم مراجعه به دانشگاه مشمول انصراف از تحصيل مي‌شود، چنانچه در دوره‌هاي آموزش رايگان باشد، بايد هزينه‌هايي که دولت براي آن فرد لحاظ کرده را پرداخت کند.

وي درباره ميزان اين هزينه‌ها، اظهارکرد: ميزان شهريه‌ها سالانه، با توجه به متوسط هزينه‌ها در هر سال و نرخ تورم متفاوت است، بنابراين هزينه هر سال در مهرماه به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و بر اساس آن دريافت مي‌شود.

به گفته يوسفي ميزان اين هزينه به مقطع تحصيلي دانشجو نيز بستگي مستقيم دارد.

مدير کل امور دانشجويان داخل وزارت علوم درباره نحوه بازگشت به تحصيل دانشجويان انصرافي نيز، گفت: در صورتي که فردي کمتر از يک نيمسال پس از انصراف، قصد بازگشت به دانشگاه را داشته باشد، موضوع در دانشگاه قابل بررسي است، اما چنانچه بيش از يک نيمسال تحصيلي از انصراف فرد گذشته باشد، موضوع بايد در شوراي بررسي موارد خاص بررسي شود.

وي درباره دانشجويان اخراجي نيز، اظهارکرد: کليه دانشجويان اخراجي پروژه‌هاي رايگان نيز چه به دليل آموزشي و چه انضباطي بايد هزينه‌هايي که دانشگاه براي آنها متحمل شده را بپردازند.

يوسفي خاطرنشان کرد: دانشجوياني که اصطلاحا شهريه پرداز هستند، شامل نوبت دوم، پرديس خودگردان و ... به دليل اينکه شهريه خود را در طول تحصيل پرداخت کرده‌اند، موظف به پرداخت هزينه‌اي براي انصراف و يا اخراج نيستند.

نمايش هاي بخش خردسال جشنواره تئاتر کودک در مهد کودک ها

بازدید : 512 دوشنبه 24 تير 1392 نظرات ()


نمايش هاي بخش خردسال جشنواره تئاتر کودک در مهد کودک ها
شهرام کرمي در جلسه آسيب شناسي و مروري بر جشنواره نوزدهم که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان برگزار شد، گفت: نوزدهمين جشنواره بين المللي تئاتر کودک و نوجوان با نظم بسيار و کيفيت بالايي در همدان برگزار شد.

وي با بيان اينکه جشنواره گذشته نقاط قوت بسياري داشت، گفت: برگزاري افتتاحيه مراسم در محلات سطح شهر و به صورت عمومي از جمله نقاط قوت بود.

وي گفت: قبل از برگزاري مراسم دغدغه آن را داشتيم که مشکلاتي به وجود بيايد؛ اما مراسم افتتاحيه به قدري خوب برگزار شد که به فکر افتاديم براي ساير جشنواره ها نيز از اين شيوه استفاده کنيم.

کرمي استقبال گسترده مردم همدان از جشنواره نوزدهم را قابل توجه دانست و اظهار کرد: مردم همدان استقبال بي نظيري از نمايش ها داشتند و مهمان نوازي آنها توجه همه مهمانان بخصوص مهمانان خارجي را به خود جلب کرد.

وي با تأکيد بر اينکه جشنواره بيستم باجشنواره هاي گذشته اندکي متفاوت است، عنوان کرد: امسال بخش نمايش خردسال نيز به جشنواره اضافه شده است و سعي بر آن است در داوري آثار از پيشکسوتان تئاتر استان همدان، بيشتر استفاده شود.

کرمي افزود: از نکات برجسته جشنواره امسال، استقبال گسترده گروه هاي خارجي از جشنواره است.

دبير بيستمين جشنواره بين المللي تئاتر کودک و نوجوان اضافه کرد: حمايت از گروه هاي شهرستاني يکي از محورهاي اصلي جشنواره است.

وي گفت: اگر آثاري که از استان همدان به دبيرخانه ارسال مي شود به حد نصاب برسد، اين آثار به صورت زنده بازبيني خواهند شد.

 

يک خير لرستاني،يک ميليارد ريال براي ساخت دو مدرسه پرداخت کرد

بازدید : 599 دوشنبه 24 تير 1392 نظرات ()


يک خير لرستاني،يک ميليارد ريال براي ساخت دو مدرسه پرداخت کرد

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان لرستان گفت: يک نيک انديش و خير لرستاني، يک ميليارد ريال براي ساخت دو مدرسه روستايي پرداخت کرد.

پانا،حسين اسدي پور افزود: محمدناصر شاه دايي، خير نيک انديش لرستاني، اين مبلغ را براي تکميل و بهره برداري از دو مدرسه روستايي در اين استان پرداخت کرده است.

وي اظهار کرد: نامبرده از خيرين مدرسه ساز است که تاکنون در چندين طرح مدرسه سازي در نقاط مختلف کشور مشارکت داشته است.

به گفته وي، مبلغ پرداخت شده توسط اين خير، صرف تکميل دو مدرسه سه کلاسه در روستاههاي دلبر جوان و هولاندشت استان لرستان خواهد شد.

تعداد صفحات : 3

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • دبستان
 • دوره اول متوسطه
 • دبیرستان دروس عمومی
 • دبیرستان دروس تخصصی
 • سوالات نهایی سوم دبیرستان
 • سوالات نهایی پیش دانشگاهی
 • کنکور سراسری
 • جزوات کمک آموزشی
 • دانشگاه
 • نمونه سوالات پیام نور
 • معرفی رشته ها
 • سوالات کارشناسی ارشد
 • آزمون های آزمایشی
 • اخبار
 • اخبار ورزشی
 • اخبارعلمی آموزشی
 • خبرروز
 • پزشکی وسلامت
 • علم وفن آوری
 • خلاصه درس
 • مشاوره و برنامه ریزی